in

Yüze Sülük Yaptıranlar

YÜZE SÜLÜK YAPTIRANLAR

Sülük tedavisinin tarihi milattan önce 15. yıllara kadar dayanıyor. Hint, Pers, Mısır, Çin, Avrupa ve Anadolu’daki birçok tarihi eserde sülük tedavisi bulgularına rastlanmıştır. Tıbbın atası olarak nitelendirilen İbni Sina ve Galen tedavi protokolleri arasında sülük tedavisine de yer vermiştir. Günümüzde ise sülük tedavisi birçok gelişmiş ülkede kullanılan alternatif tıp yöntemleri arasında yer alıyor. Yüze Sülük Yaptıranlar ilk başta ne kadar bu tedavi yöntemine sıcak bakmasalar da kısa süre içerisinde şifa buluyor.

İçerik Tablosu

Sülük Tedavisi Nasıl Yapılır?

Sülük tedavisi muhakkak uzman hekimler tarafından steril ortamlarda yapılmalıdır. Sülük yapılacak bölgeler steril edildikten sonra pens yardımı ile sülükler tedavi edilecek bölgeye yerleştirilir. 10 dakika ile 20 dakika arasında sülüğün bırakılan yerde kan emmesi sağlanır. Sülükler yeterli miktarda kanı emdikten sonra kendiliğinden emdikleri bölgeyi bırakır. Alternatif tıpta kullanılan sülüklerin ortalama 70 ile 100 arasında dişi vardır. Yüze Sülük Yaptıranlar genelde yaşlı kişilerden oluşuyor.

Hangi Durumlarda Sülük Tedavisi Uygulanır?

Öncelikle vücudunda kan dolaşımı yavaş olan kişiler için sülük tedavisi öneriliyor. Yüze Sülük Yaptıranlar kısa süre içerisinde tedavinin işe yaradığından söz ediyor. Damar tıkanıklığı, huzursuz bacak sendromu, karaciğer rahatsızlıkları ve romatizma hastalıklarında sülük tedavisi uygulanabilir. Dünyanın farklı bölgelerinde birçok bayan kişisel bakım için sülük tedavi yöntemine başvuruyor. Sülüğün kan dolaşımını hızlandırması, derideki kırışıklık oranını azaltır ve derinin daha genç bir görünüme sahip olmasına katkı verir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments