in

1 kase nesquik kaç kalori

Çocukların yemekten çok büyük keyif aldığı nesquik çeşitleri aslında yetişkinler için de çok önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle kahvaltılarda ya da ara öğünlerde nesquik tüketimi birçok önemli ve gerekli besini almanıza yardımcı olmaktadır. Oldukça lezzetli ve yemesi keyifli olan nesquik için yetişkinler en çok kalori değerini merak etmektedir. 1 kase nesquik kaç kalori diye araştırma yapan yetişkinler için bazı önemli bilgiler verelim.

Öncelikle nesquik ürünlerinin farklı çeşitleri bulunuyor. Her bir çeşit için kalori değeri farklılık gösteriyor. En sevilen ve en çok tüketilen nesquik çeşitlerine baktığımızda kalori değerleri net olarak bilinmektedir. 1 kase nesquik bir porsiyon olarak değerlendirilmektedir. Yaklaşık olarak 30 grama denk gelen bir kâse nesquik aynı zamanda 7 yemek kaşığı ölçüsündedir. İşte 1 kase nesquik kaç kalori diye merak edenler için o değerler;

  • 1 kase çikolatalı buğday ve mısır gevreği nesquik (7 yemek kaşığı) 121 kalori,
  • 1 kase sütlü kakaolu buğday ve mısır gevreği nesquik (7 yemek kaşığı) 119 kalori,
  • 1 kase kakaolu buğday ve mısır gevreği nesquik (7 yemek kaşığı) 115 kaloridir.

Nesquik diyettte yenir mi

Kahvaltıların ve ara öğünlerin vazgeçilmezi olan nesquik çeşitleri için diyette yenilip yenilemediği merak ediliyor. Hem çok lezzetli hem de oldukça besleyici olan nesquik çeşitleri diyet listelerinde yer alabiliyor. Özellikle buğday ve mısır gevreği olarak geçen en sade nesquik çeşidi oldukça düşük bir kaloriye sahip. Hem kahvaltılarda hem de ara öğünlerinizde, günde bir kez olmak kaydı ile nesquik tüketebilirsiniz. 1 kase nesquik kaç kalori konusu özellikle diyet dönemlerinde sıklıkla sorulmaktadır. Ve bu kalori oranlarına göre tercih edilmektedir.

Nesquik süt ile tüketilmektedir. Bu nedenle hem besleyici hem de tok tutan bir forma sahiptir. İçerisinde günlük olarak alınması gereken tahıl, vitamin ve minerallerin bulunduğu bu ürünler demir, kalsiyum ve D vitamini açısından da zengindir.

Yetişkinler için diyetlerde keyifli ve lezzetli bir ara öğün olabilen nesquik aynı zamanda çocuklar için de besleyici bir üründür. Çocukların daha zinde ve enerjik olmalarını sağlayan nesquik, çikolatalı ve lezzetli tadı ile çok sevilmektedir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments