in

Günde 500 Kalori Nasıl Alınır

Günde 500 Kalori Nasıl Alınır

Günümüz dünyasında zayıflamaya talep çokmuş gibi görünse de kilo alamıyorum diye şikayet eden insan sayısı da oldukça fazla. Hangi besin kaç kalori 1 günde kaç kalori almak vs gibi birçok sorular sorulmaktadır. 1 günde 500 kalori almak zor bir şey gibi anlaşılıyor olsa da karbonhidrat tüketme oranlarını takip ederek bu sayıya ulaşılabilir. Tabi ki sadece karbonhidrat değil protein, yağ tüketimi de kalori almakta çok önemli bir etkendir.

Her insan için kalori almanın yöntemi farklılık göstermiş olsa da belli başlı besinlerle kalori almak oldukça mümkündür. Her gün tüm vitamin değerlerinden almak her besinin faydası miktarı kadar tüketmek fit görünüm açısından önemli gibi olsa da sağlık açısından da birçok hastalığı geride bırakmakta sağlıklı görünüme sahip olunmaktadır.  Birçok diyetisyen kişinin günlük yaşamına göre besin listesi oluşturmaktadır. Günlük yenilen besinlerin hepsinin belli bir kalori karşılığı vardır. Her yenilen besinin takibini yaparsak daha düzenli olarak kalori alma yöntemi bulmuş oluruz .

Çikolata, şeker, pasta en fazla kalori olan besinlerin başında gelir. Her gün düzenli olarak tüm besinleri almamız gerekir kişi kendi zevkine göre hangi besinden ne kadar yemek isterse kalorisini kendi hesaplayabilir . İnternette bir çok site de her besinin gram adet miktarına göre kaç kalori olduğu detaylı bir şekilde verilmektedir.

Uzmanlar gece yenen yemeğin daha çok kalori olduğunu bilimsel olarak açıklamıştır. Yemek yedikten sonra bir süre hareketsiz olarak durulursa hemen kalori oluyor . Tabi ki bu durum herkesin metabolizması için farklılık göstermektedir. Bazı insan çok kısa zaman da çok az yemek yiyerek kalori alır bazı insanlar ise çok yemek yemiş olsa da kalori alma süresi uzayabilir . En sağlıklı yöntem yukarıda belirttiğimiz gibi her besinden tadarak kaç kalori alındığı hesaplanabilir. Kişi bunun takibini en iyi şekilde yapmak için sürekli aynı siteden bakabilir veya kendisine verildiyse o listeden ilerleyebilir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments