in

3 Haftada Kaç Kilo Verebilirim

3 Haftada Kaç Kilo Verebilirim

Modern çağın ve dijital dünyanın en önemli hastalıklarından biri obezitedir. Çünkü modern yaşam ne yazık ki bireyleri hareketsizliğe sevk etmiştir. Bu hareketsizlik neticesinde bireyler kilo almaya daha fazla meyilli olmuştur. Modern yaşam şehir koşulları sağlıklı beslenememe özellikle metabolik hastalıkların baş göstermesine sebep olmuştur. Bu yüzden bireyler arama motorlarına kilo verme ile ilgili birçok konuyu danışıp bu anlamda araştırmalar yaparlar. Arama motorlarına en çok yazılan kilo verme cümlelerinden biri de 3 haftada kaç kilo verebilirim cümlesidir. Çoğu zaman düğünlerden önce okullar açılmadan veya tatile gitmeden önce bireyler fazla kilolarından hızlı bir biçimde kurtulmak için 3 haftada kaç kilo verebilirim gibi soruları sorarlar. Oysa hızlı bir biçimde kilo vermeye çalışmak bu kiloları misliyle geri almaya sebep olacağı için sağlıklı bir seçenek değildir.

İçerik Tablosu

Kilo vermek uzun bir sürece yayılmalıdır

Yapılan araştırmalar kilo verme sürecinin uzun bir sürece yayıldığı takdirde daha verimli ve daha kalıcı olacağını ortaya koymuştur. Bu yüzden de 3 haftada kaç kilo verebilirim diye soran bir bireyin öncelikle kilo aldığı sürece göz önünde bulundurması gerekir. Yıllardan beri kilolu olan bir bireyin yıllarca bünyesinde barındırdığı kiloları 3 hafta gibi kısa bir sürede vermesi mümkün değildir. Dolayısıyla özellikle uzun yıllar ve kronik hastalıklarla süregelen kilo süreci profesyonel bir destek alarak verimli bir şekilde yönetilebilir.

Kafanıza göre diyetler yapmayın

Kilo verme sürecinde profesyonel anlamda destek olmak kişilerin başka hastalıklardan kendilerini korunmasına olanak sağlar. İnternet üzerinde sirke ile limon ile ya da başka karışımlar ile kilo vermenin sağlanabileceğini dair bilgiler yer aldığı gibi aynı zamanda bir takım ilaçlar da paylaşılır. Bunların hiçbiri profesyonel bir diyetisyenden destek olarak verilen kilo verme süreci kadar sağlıklı değildir. Üstelik internet üzerinden güvenli olmayan yollarla satılan zayıflama ilaçları ile hayatını kaybedenlerin sayısı oldukça çoktur. O yüzden bireylerin hızlı kilo verme yollarını değil sağlıklı beslenme olanaklarının neler olduğunu araştırmaları gerekir. Profesyonel destek almaya vakti veya maddi imkanı olmayan bireylerin doktorluk mesleğini icra eden bireyler tarafından önerilen sağlıklı beslenme tüyolarına göz atmaları faydalı olacaktır.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments