in

Acnemix Kullananlar  ve Acnemix Jel Kullanıcı Yorumları

Acnemix nedir? ne amaçla kullanılır, Acnemiz kullananlar ve acnemiz jel kullanıcı yorumları hakkındaki yazımıza başlayalım. Acnemix, sivilce karşıtı bir üründür. Altif sivilcenizin ortadan kalkmasına ve varsa siviilce izlerinizin yok olmasına yardımcı olur. Acnemix, eczaneden tedarik edildikten sonra kutusunun içinden çıkan, 1,6 gramlık tüpteki jel, 40 gramlık jel ve 6 mililitrelik yüzde 70´i alkol içerikli olan bir tüp ile tüm bu malzemeleri karıştırmamıza yardımcı olması için konulmuş beyaz bir çubuk vardır.

İçerik Tablosu

Yani Acnemix jel içinde, toplamda dört parça ürün bulunur. Eğer eczacınızdan rica edersiniz bu maddelerin karışımını sizin için hazırlayacaktır. Eğer evde kendiniz hazırlıyor iseniz, tüm maddelerin homojen bir şekilde karıştığından emin olunuz. Acnemix, hafif katı jel formunda bir ilaçtır. Yeni çıkan veya çıkacak olan sivilceleri yok etmede kullanılır.

Acnemix Nedir?

Acnemix içeriğinde, benzoil peroksit ve eritromisin içeren jel ve yüzde yetmiş etil alkol içeren flakondan oluşur, bunları homojen şekilde karıştırdığımızda elde ettiğimiz katı jel formunda karışımı yüzümüze ince bir tabaka halinde sürerek tatbik ederiz. Özellikle sivilce tedavisinde kullanılan Acnemix, yüzümüzde ki kiri ve yağı yok etmek için kullanılır. Acnemix ile oluşmuş ve oluşmakta olan sivilcelerimizden, en kısa sürede kurtuluruz. Özellikle yağlı ciltler tarafından kullanılan Acnemix, cildin yağını emer ve cildi kurutur. Özellikle bu sebeple akne tedavisinde uygulanır.

Acnemix Ne İşe Yarar?

Acnemix, reçetesiz de eczanelerden alınan bir ilaçtır. Ergenlik döneminde çıkan akneleri kurutmak ve tedavi etmek için kullanılır. Sivilceleri kurutmanın yanı sıra, sivilce lekelerini de yok etmede etkilidir. Acnemix ile adölesan dönemde yaşamış olunan sivilce sorununun önüne geçersiniz. Yağlı bir cilde sahipseniz de cildinizde ki yağlanmadan kısa sürede kurtulursunuz.

Özellikle ergenlik döneminde ki hormonel değişimlere bağlı olarak meydana gelen akne problemlerinin üstesinden gelseniz de, bazı sivilcelerin izi yüzünüzde kalmaya devam ediyor olabilir. Acnemix ile bu sivilce izlerinden kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Acnemix, cildinizi kurutup, cildinizi ince bir katman halinde soyarak sağlıklı bir cilde ulaşmamızı sağlar. Acnemix kullananlar, özellikle devamlı surette ve düzenli kullanmaları halinde, hayalinde ki pürüzsüz cilde kavuşurlar.

Acnemix Ne Kadar Süre Kullanılır?

Acnemix reçeteli veya reçetesiz olarak eczaneden alınabilir. Acnemix kullananlar herhangi bir yan etkiyle karşılaşmaları durumunda bir an önce doktoruna başvurmaları gerekmektedir. Acnemix, sivilce tedavisinde kullanılan etkili bir ilaçtir. İçerisinden çıkan üç adet jel yine içinde bulunan beyaz çubuk yardımıyla karıştırılarak, cilde ince bir tabaka halinde uygulanır.

Acnemix, günde iki defa, sabah ve akşam olmak üzere uygulanır. Kaçırmış olduğunuz dozu çift doz halinde uygulamaktan kaçınmanız gerekir. Öncelikle Acnemix kullananların kendilerini güneşten korumaları gerekmektedir aksi takdirde leke sorunu yaşarlar bunun önüne geçmek için Acnemix kullandıktan sonra, güneşe çıkmamaya dikkat etmeniz gerekmektedir.

Acnemix Lekeye Sebep Olur Mu?

Acnemix jel kullananlar için dikkat etmeleri gereken diğer bir önemli husus ise, bu jeli kullanırken güneşe çıkmamaktır. Özellikle içerisinde alkol bulunan maddeler yüze sürüldükten sonra güneşe maruz bırakılması durumunda, sürüldüğü bölgede lekelenmeye sebep olabilirler. Bu sebeple özellikle güneşe çıkacağımız zaman kullanmamamız gerekmektedir. Arnemix jel kullananların üzerinde durması gereken konulardan biri küçük bir tabaka halinde uygulamaktır. Aksi takdirde ciltte aşırı kuruma ve tahrişe sebebiyet verebilir. Acnemix ile devamlı kullanım halinde sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde kavuşmak mümkündür. Eğer kullanım esnasında bazı kıstaslara dikkat edersek, bu pürüzsüz ve sağlıklı cildi elde ettiğimiz gibi ömür boyu da devam ettirebiliriz.

Acnemix Jel Ne Kadar Sürede Etki Sağlar?

Acnemix jel kullananlar özellikle dikkat etmeleri gereken hususlardan biri, Acnemix jeli düzenli ve devamlı kullanmalarıdır. Düzenli ve devamlı kullanım neticesinde kolaylıkla istedikleri pürüssüz ve sağlıklı cilde kavuşabilirler. Acnemix jel kullanırken doz aşımı yapmamaya özen göstermeniz gerekir. Almanız gereken dozu almadığınız takdirde, tekrar almanıza gerek yoktur.

Acnemix jeli kullanmadan önce ellerinizi güzelce yıkayıp dezenfekte ve temiz olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Aynı şekilde jeli uygulayacağınız bölgeyi yani yüzünüzü de ılık suyla yıkayıp, kuruladıktan sonra, Acnemix jeli ince bir tabaka halinde uygulayınız. Daha sonrasında ise tekrardan ellerinizi yıkayınız. Böylelikle hem aktif hem de pasif sivilcelerinizden kurtulmuş olacağınız gibi sivilce lekelerinden de kurtulmuş olursunuz.

Acnemix Tüylenmeye Sebep Olur Mu?

Acnemix jel kullananlar, herhangi bir tüylenme sorunu yaşamadıklarını belirtmektedir. Lakin içinde bulunan alkol sebebiyle, tüylenme gibi bir etki yapması söz konusu olmasa da, böyle bir yan etki gördüğünüzde hemen hekiminize danışmanız en sağlıklısı olacaktır. Acnemix jel kullanılan bölgede, aşırı bir kuruluğa sebep olur, özellikle yağlı cilde sahip olanlar tarafından memnuniyetle karşılanan bu durum, kurumanın pullanmaya ve tahrişe dönmesi halinde rahatsız edici sonuçlara gebe olabilir.

Böyle bir etki gördüğünüzde jeli kullanmayı bırakıp, doktorunuza danışmanız en sağlıklı çözüm olacaktır. Acnemix jel, tüylenmeye sebep olmanın ötesinde, uyguladığınız bölgede kıllarınızda renk açılmasına neden olabilir. Kullanırken bu etkiyi göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Aynı şekilde çamaşırınıza gelmesi halinde, renk deformasyonuna sebep olabileceği için, kullanırken çamaşırlarınıza değdirmemeye özen göstermeniz gerekir.

Acnemix Jelin Faydaları Nelerdir?

Acnemix jel, özellikle ergenlikte karşılaşılan sivilce, akne ve yağlı cilt gibi sorunlu cilt problemi yaşayanların sıklıkla kullandığı bir ilaçtır. Acnemix jel kullananlar, düzenli kullanmaları sayesinde sivilcelenme sorununun önüne geçmiş olurlar. Acnemix jelin faydaları;

  • Acnemix jel aktif sivilceleri yok eder.
  • Sivilce oluşumunu engeller ve sivilceleri yok eder.
  • Ciltte ki yağlı görünümü ortadan kaldırarak, cildin yağ dengesini korur.
  • Cildin sağlıklı ve pürüzsüz görünüm kazanmasına yardımcı olur.
  • Cildin üst yüzeyini soyarak, oluşmuş olan sivilce izlerini ve diğer izleri ortadan kaldırır.
  • Ciltdeki kızarıklığı yok eder. Böylelikle güzel ve pürüssüz bir cilde kavuşmanızı sağlar.

Acnemix Kullanmanın Zararı Var mıdır?

Acnemix jel kullananlar, jeli kullandıktan sonra herhangi bir sorunla karşılaşmadıkları bildirseler de, Acnemix jel kullanılırken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar olduğu bir gerçektir, Özellikle jeli kullandıktan sonra güneşe maruz kalmamaya özen göstermemiz gerekir, aksi takdirde güneş lekesi oluşumuna sebebiyet verebilmektedir. Acnemix jel kullandıktan sonra yüzde bazı ufak pürüzlere sebep olabilir. Bunlar;

  • Ciltte, aşırı kuruluktan kaynaklı pullanmalara sebep olabilir.
  • Acnemix jel, özellikle içinde bulunduğu alkolden kaynaklı olarak, jeli kullandıktan sonra güneşe maruz kalmamamız gerekir. Güneşe çıkmamız durumunda, ciltte lekelenmelere sebep olur.
  • Ciltte, kuruluk, kaşıntı ve kızarıklığa sebep olabilir.

Acnemix Jel Kullanıcı Yorumları

Acnemix jel kullananlar, arasında jeli kullananların çoğunluğu, düzenli kullandıkları durumlarda, kısa süre içerisinde aktif sivilcelerinden kurtuldukları yönünde görüşler beyan etmişlerdir. Aynı zamanda, tekrardan sivilce oluşumunu engellediğini ve var olan sivilce izlerini ortadan kaldırdığını beyan etmişlerdir. Özellikle yağlı cilt yapısına sahip olan kullanıcılar, Acnemix jeli kullandıktan sonra, ciltlerinde ki aşırı yağlanmanın son bulduğunu ve ciltlerinin yağ dengelerine kavuştuklarını söylemişlerdir. Acnemix jel, cildin sağlıklı ve pürüzsüz olmasını sağlar.

Hem akne probleminin önüne geçer, hem de tekrardan akne oluşumunu engellemeye yardımcı olur. Cildin parlak ve canlı olmasını sağlar. Acnemix jel ile özellikle ergenlik döneminde yaşamış olduğunuz sivilce problemini ortadan kaldırır ve genç bir cilde ulaşırsınız. Acnemix jel, hem var olan hem de oluşabilecek olan sivilcelerinizin önüne geçer.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments