in

Ağız yarasına ne iyi gelir ? Bu bitkisel yöntemler ile yaralarınızdan kurtulun

Ağız yarası sağlık sorununa neredeyse her insanda rastlanabilir. Dudak, damak, diş eti, yanak içleri, dil ve dil altında meydana gelen mukoza tabakası hasarları ile oluşan ağız yaraları birçok insan için korkulu bir rüyaya dönüşebilir. Ağız yarasına ne iyi gelir konusunda bitkisel ve evde uygulanabilecek çözümler arıyorsanız yazımıza göz atabilirsiniz.

İçerik Tablosu

Aloe Vera Jeli İle Ağız Yaralarınızdan Kurtulun

Ağız yarasına ne iyi gelir bitkisel çözüm konusunda aloe vera ağız ve ağız sağlığı için en eygun çözümlerin başında gelmektedir. Aloe vera jelini ağız yaranızın üzerine uygulayarak yaralarınızdan kısa sürede kurtulabilirsiniz. Dahası aloe vera suyu ile de sürekli çıkan yaralarınızın acısını rahatlıkla azaltabilirsiniz.

Karbonat İle Risk Almadan Ağız Yaralarınızdaki İltihapları Azaltın

Ağızda meydana gelen yaralarda en geleneksel ve en etkili yöntem karbonattır. Bir tutam karbonat ile bir bardak su ile karıştırılarak yapılan karışım ile sürekli gargara yapıldığında ağzınızdaki oluşan lezyon, yara, uçuklardan kurtulabilirsiniz. Ağız yarasına ne iyi gelir karbonat çözümünde uygulanabilecek bu yöntem ile ağzınıza nefes aldırabilirsiniz.

Tuz İle Ağzınızdaki Lezyonlara Veda Edin

Ağız yarasına ne iyi gelir evde çözüm bağlamında uygulanabilecek en iyi yöntemlerden biri tuzlu su ile gargara yapmaktır. Ağız içerisinde mukozal tabakaya ve bakterilere hiçbir zararı olmayan tuzlu su gargarası ile rahatlıkla ağzınızı temizleyip yaralarınızdan kurtulabilirsiniz.

Meyan Kökü Ağzınızdaki Sorunları Derinden Çözecek

Ağız yarasına ne iyi gelir sorunlarında en sık kullanılan yöntemlerden biride meyan köküdür. Meyan kökünün mucizevi bitkisel iyileştirici özellikleri sayesinde ağzınızdaki birçok uçuğu yenebilirsiniz. Ağız yarasına uygulanan meyan kökü sayesinde kısa bir sürede olumlu sonuçlar göreceksiniz.

Hindistan Ceviz Yağını Kreme Dönüştürerek Ağız Sağlığınızı Güçlendirin

Hindistan cevizi yağı ağzınızdaki bakterilere hasar vermeden diğer zararlı organizmaları öldüren etkili bir çözümdür. Susam yağı ev hindistan cevizi yağını karıştırarak evde elde edeceğiniz kremi yaralarınızın üzerine rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Ağız yarasına ne iyi gelir krem bağlamında en etkili yollardan biri olan hindistan ve susam ceviz yağı ile ağız sağlığınızı güçlendirebilirsiniz.

İbrahim Saraçoğlu’nun Ağız Atfını İyileştiren Kürü

Ağız yarasına ne iyi gelir saraçoğlu ise kürü şu şekildedir. Bir kap içerisinde 5 gram yoğurt otunu bir bardak su içerisinde ortalama 5 dakika kaynatarak süzün. Bu uygulamadan sonra bu su ile yeterince gargara yapın. Daha sonra ise ağız yaralarının üstüne 1 çay kaşığı limon sürerek zararlı mikro organizmalardan kurtulmayı bekleyin.

Bebek ağız yarasına ne iyi gelir ?

Bebek ağız yaraları sıklıkla anneden bebeğe geçen mantar durumlarında gözlenebilir. Bağışıklık sistemi güçlü olan bebeklerde bu yaralar kendiliğinden geçerken bağışıklık sistemi güçsüz olan bebeklerde uzun süreli görülebilir. Dahası anne sütü emen çocuklarda ağız yarası görülme olasılığı da bulunmaktadır. Bu gibi durumlarda ivedilikle hekimlere başvurulmalıdır.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments