in

Göz Kuruluğuna Ne İyi Gelir

Göz kuruluğu pek çok kişinin yaşadığı önemli bir problemdir. Özellikle bilgisayar başında çok fazla durmak zorunda kalan insanlar göz kuruluğu problemini zorunlu olarak yaşarlar. Peki göz kuruluğuna ne iyi gelir? Göz kuruluğu problemi nasıl çözülür?

İçerik Tablosu

 

Hint Yağı

Göz kuruluğuna iyi gelen bir yağ olan Hint yağı, yüzde yüz saf risinoleik asit içermektedir. Bu asit gözlerinizi yumuşatarak göz sağlığını korur ve gözünüzü pek çok açıdan sağlıklı hale getirir. Günde bir damla yüzde yüz saf Hint yağını gözünüze damlatırsanız, göz kuruluğu probleminden kurtulabilirsiniz.

 

Hindistan Cevizi Yağı

Pek çok açıdan göz sağlığına iyi gelen Hindistan cevizi yağı göz kuruluğu problemine iyi gelmektedir. Göz kuruluğuna ne iyi gelir diye soranlar için birkaç damla Hindistan cevizi yağını gözlerinize damlatmak, kuruluk problemine karşı doğal bariyer oluşturabilecektir.

 

Vitamin Yönünden Zengin Beslenmek

Zayıf vitamin tüketimi, göz kuruluğuna neden olabilir. Yapılan pek çok araştırmada B12 ve A vitamini yönünden zayıf beslenme göz kuruluğu problemine neden oluyor.

 

Salatalık

Gözleriniz kuruyorsa, salatalık iyi bir nemlendirici olabilir. Gözlerinizi kapatın ve iki dilim salatalık yerleştirin, bu gözlerinizin ve göz altlarınızın nemlenmesini sağlayacak ve gözlerinize iyi gelecektir.

 

Papatya Çayı ile Rahatlayın

Göz kuruluğuna ne iyi gelir diyorsanız Papatya çayını kullanabilirsiniz. Papatya çayı hem cilt uygulaması hem de içecek olarak kullanılır ve her derde deva bir çaydır. Papatya çayını hazırlamak için 1 tatlı kaşığı kadar kuru papatyayı bir fincan sıcak suyun içerisine ekleyin. Pamuk yardımı ile gözlerinize peeling olarak uygulayın bu şekilde çok rahatlayabilirsiniz.

 

Aloe Vera

Aloe Vera, etanol alkol ve etil asetat gibi bileşenleri içerisinde barındırmaktadır. Bunlar, kuru göz tedavisi için son derece yararı ve gerekli bir şeydir. Sizlerde kuru gözlerinize peeling şeklinde uygulayarak bir rahatlama yaşayabilirsiniz. Bunun için, bir miktar aloe vera jelini alın ve göz kapaklarınıza pamuk yardımıyla uygulayın. Günde en az iki defa uygulanması halinde gözleriniz büyük oranda rahatlayacaktır.

 

Yukarıdaki uygulamalar pek çok anlamda gözünüzdeki kuruluğu giderebilir, eğer bunlarla herhangi bir sonuç alamazsanız, kuruluk giderici göz damlaları kullanabilir ve bu sayede gözlerinizdeki kuruluğu giderebilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments