in

SevdimSevdim

Altın Çakmakla Kararır Mı? Altına Zarar Verir Mi?

Altin Cakmakla Kararir Mi

Altının gerçek olup olmadığını anlamak için çakmakla tutarak deneme yöntemini kullananlar var. Peki altın çakmakla kararır mı? çakmak ateşi altına zarar verir mi?

Altın çok yüksek sıcaklıklarda erimektedir. Altının erime sıcaklığı 1064 Derecedir. Çakmak ateşi altını eritemez. Çakmak ateşiyle eriyen kopan altın diye satılan ürünler sahtedir.

 

Altın Neden Kararız? Gerçek altın Kararır Mı?

Altın insan teriyle reaksiyona girmez. Renginde herhangi bir değişikliğe yol açmaz. Şayet kullanılan altının renginde çizgi ve yeşillikler zamanla oluşuyorsa içinde farklı metal olduğunu gösterir.

Bununla birlikte kullanılan şampuanlar, parfümler altına zarar verebilir. Bunların içindeki kimyasal maddelerin bazıları altınla reaksiyona girebilir ve altının rengini karartabilir.

Çzellikle temizlik maddelerinden altını uzak tutmak gerekmektedir. Temizlik maddelerindeki kimyasalların altını karartma ihtimali çok yüksektir. bunların başında çamaşır suyu gelmektedir.

 

Altının kararması için kimsayasal reaksiyon gerekmektedir. Civa altını karartan en etkili maddedir. Civa evde termometrelerin içinde bulunmaktadır.Termometre kırıldığında altına değmemesine çok dikkat edilmelidir.

 

Çakmak ateşi altını karartır mı?

Çakmak altını karartmaz Kimyasalların yaptığı gibi çakmak ateşi kalıcı karartı yapmaz.

 

 

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments