in

Annemi Kedi Almaya Nasıl ikna Ederim, bunun için ne yapmalıyım

Kedilere hayran mısınız ve evde kedi için bir engel mi var? Sıkıntı yapmanıza gerek yok annemi kedi almaya nasıl ikna ederim gibi sorularla umutsuzluğa kapılmayın. Çünkü ailede genellikle anneler pislikten korktuğu için herhangi bir evcil hayvanı evde istemezler. Ancak bu durumu kontrol altına almak da sizlerin elinde öncelikle yapmanız gereken yavaş yavaş evin içinde sempati oluşturmaya çalışın. Kedi videoları izletin, tatlı kedi resimleri gösterin emin olun içini eritecektir. Bu süreçte sadece sabırlı olmalısınız. Sinsice kaleyi içten fethetmelisiniz.

Karşı Tarafın Reddetme Gerekçelerini Çürütün!

Öncelikle en basitinden bahsedelim annemi kedi almaya nasıl ikna ederim sürecinde ilk olarak karşılaştığınız cevap “olmaz çok tüy döker o!” olacaktır. Gelin bu tezi de beraber çürütelim. Öncelikle her kedi evet tüy döker ancak farz edersiniz ki insanlarda oldukça fazla saç kılı dökülmesi yaşar. Yani şöyle örnek verelim siz saçınıza iyi bakmazsanız ev içinde oldukça fazla kendi kılınızla karşılaşırsınız. Kedi de aynen öyledir. İyi bir bakıma sahip olmayan kedi de kolay bir şekilde fazla fazla tüy döker. Ancak bakımlarını ihmal etmediğiniz sürece tüy sökme sıkıntısı yaşamayacaksınız. Kedinizin tüy dökmesini kontrol altına almak için bir diğer aşama da onun yaşam alanını oluşturmak ve alıştırmak. Örneğin bir battaniye ile sadece onun oturduğu bir alan oluşturun. Böylece tüyler genellikle tek bir noktada biriktiğini göreceksiniz. Marketten tüyleri toplamak için rolon bantlardan da almayı unutmayın.

Kim Demiş Evde Kedi Olmaz Diye?

Annemi kedi almaya nasıl ikna ederim sorusunun altında ilk teklif ettiğiniz de karşılaştığınız bir diğer sorun ise “Evde kedi olmaz, hastalık kaparsın!” hayır efendim kapmazsın. Kedinizin düzenli periyotlarda veteriner kontrollerini yaparsanız hiçbir problemle karşılaşmazsınız. Özellikle de aşılarını zamanı geldiğinde düzenli yaptırırsanız kediniz de siz de turp gibi olursunuz. Ayrıca birçok hayvanın hastalığı insana bulaşmaz, hayvanlar kendi aralarında bulaştırırlar hastalıklarını. Kısacası tahmin edildiği gibi ağızdan dolma lafların gerçekliği söz konusu değildir. Gönül rahatlığıyla bir kedi evlatlık edinebilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments