in

Anoreksiya Hastaları 1 Ayda Kaç Kilo Verir?

Anoreksiya Hastaları 1 Ayda Kaç Kilo Verir?

Hepimiz kilo almaktan korkarız. Bu yüzden de küçük kilolar aldığımızda dahi dikkat etmek isteriz. Genel olarak da sağlıklı bireyler bunlara özen gösterirler. Ancak bu kilo meselesini takıntı haline getirirseniz iş ciddi boyutlara varabilir. Anoreksiya hastalığına kadar gidebilirsiniz. Ki genel olarak anoreksiya hastaları 1 ayda kaç kilo verir soruları da bizleri korkutanlar arasındadır.

İçerik Tablosu

Bakıldığında anoreksiya hastaları 1 ayda kaç kilo verir sorusunun cevabı değişkendir. Ama yine de bu sorunun cevabının yüksek sayılara denk gelmesi mümkündür. Bir anoreksiye hastasının durumunda kilo kaybı olmayabilir. Yani hastada yüksek kilo kayıpları olması kesin olarak beklenmez. Olması muhtemel olsa da bazı hastalarda azalma yaşanmaz. Bu yüzden de değişik cevaplar kesindir. Bir netlik yoktur.

Anoreksiya Hastaları Çok Mu Kilo Kaybeder?

Anoreksiya hastaları 1 ayda kaç kilo verir diye sorduğumuzda çoğunlukla yüksek sayılar duyarız. Çünkü çevremizdeki herkes, anoreksiya hastalarının aşırı kilo verdiğini bilir. Bu kısa bir dönem içerisinde olur. Hatta bu kilo vermekten çok, bedenin iflası gibi bir durumdur. Hasta kilo verdiğini sanırken bedeni yavaş yavaş biter.

Yağ dokusunu tamamen kaybederken bazı hastalarda da durum daha farklıdır. Hastalık tamamen psikolojik olduğundan, bazılarının kilosunda bir problem de gözlenmeyebilir. Çünkü anoreksiya psikolojik bir rahatsızlıktır. Bedensel problemler, bu psikolojik rahatsızlığın belirtilerinden oluşmaktadır.

Anoreksiya Hastalarının Kilo Verme Hızı Nasıldır?

Toplum olarak anlatılanlara hemen inanırız. Ancak bu durum, bu hastalık için de geçerli değildir. Hatta genelde bizi yanlış yönlendirir. Bir bakıma bazı hastalarda bir hayli hızlı kilo verme durumu gözlenirken, bazı hastalarda da durum daha farklıdır. Yıllar içerisinde bir ayda vermesi beklenen kiloyu verebilir. Hatta bazıları da hiç kilo kaybı yaşamaz.

Yine de bu tarz rahatsızlıklarda hastaların gözlem altında olması oldukça önemlidir. Çünkü kayıp bizim bildiğimiz kilo kaybı olarak gözlenmez. Sağlıklı bir durum değildir. Aksine bir hayli tehlikelidir. Beden yavaş yavaş silinmeye doğru gider. Beyin sürekli olarak kilolu olduğuna inandığından bunun önü alınmalıdır. Yoksa oldukça büyük zararlar meydana getireceği kesindir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments