in

Aspirin maskeleri ve hazırlanması

Aspirin sağlığınızla birlikte cildiniz için de oldukça faydalıdır. Maske ile cilde uygulanan aspirinin hem tedavi edici hem de gençleştirici özelliği bulunuyor. Aspirin içerisinde salisik asit ve antienflamatuar bulunduruyor. Bu etken maddeler ise cildi tazeleyerek zamanı yavaşlatmaya ve yıpranan cildi onarmaya yarıyor. Aspirin maskeleri düzenli bir şekilde kullanıldığında cildinizde önemli değişimleri de beraberinde getiriyor.

İçerik Tablosu

Sizde cildinizin solgun ve yorgun olduğunu düşünüyorsanız, onu canlandırmak için aspirin maskeleri kullanabilirsiniz. Farklı tariflerde hazırlanan maskelerden cildinize en iyi etki yaratan maskeyi seçebilir ve bunları düzenli olarak uygulayabilirsiniz.

İşte en çok tercih edilen ve en etkili olan aspirin maskeleri ve tarifleri;

Nemlendirici aspirin maskesi

Bu aspirin maskesi cildinizin kuruluktan kurtulmasına ve sürekli nemli bir form kazanmasına yardımcı olacaktır. Bunun için 4-5 adet aspirin, 1 tatlı kaşığı ılık su ve 1 çay kaşığı baldan bir karışım hazırlayabilirsiniz. Karışımınız krem kıvamını alacaktır. Bu karışımı cildinize sürmeniz ve 15 dakika gibi kısa bir süre beklemeniz yeterlidir. Cildinizin gerildiğini ve maskenin kuruduğunu hissettiğinizde ılık su ile yıkayabilirsiniz. Cildinizin nemlendiğini ve yumuşadığını göreceksiniz.

Kırışık önleyici aspirin maskesi

Aspirinin cildi gençleştiren ve yaşlanmayı önleyen bir etkisi bulunuyor. Aynı zamanda yoğurt ve bal ile karıştırılarak hazırlanan bir aspirin maskesi cildinizin genç ve diri kalmasına neden oluyor.

Kırışık önleyici aspirin maskeleri için 5 adet aspirin, 1 yemek kaşığı yoğurt ve 1 tatlı kaşığı bal ile bir karışım hazırlayabilirsiniz. İyice ezdiğiniz aspirini bal ve yoğurt ile karıştırın. Temiz cildinize uygulayın ve kurumasını bekleyin. Maske kuruduktan sonra ılık su ile durulayın. Haftada en az 1-2 kez deneyin.

Sıkılaştırıcı aspirin maskesi

Aspirinin cilde sağladığı en önemli etkilerden faydalanabilmek için sıkılaştırıcı aspirin maskeleri uygulayabilirsiniz. Bunun için 1 adet aspirini ezerek 1 yemek kaşığı kuru maya ile karıştırın. Bu karışımı 1 yemek kaşığı oksijenli su ve 1 çay kaşığı bal ile birlikte maske haline getirerek cildinize uygulayabilirsiniz. Bir fırça yardımı ile hazırladığınız maskeyi cildinize sürün. Ve yarım saat kadar kalmasını sağlayın. Bu maske oldukça etkili bir maskedir ve haftada bir kez uygulamanız yeterli olacaktır

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments