in

Pirinç Maskesi Yorumları

Pirinç Maskesi Yorumları

Pirinç maskesi çok fazla kişi tarafından uygulanan ve memnun kalınan bir işlemdir. Pirinç maskesi yapan kişilerin yorumları da aynı doğrultuda benzer yorumlardır. Pirinç maskesinden memnun kalan kişiler, yüzdeki renk eşitsizlikleri, yüzdeki lekeler, cildi beyazlatma gibi olumlu yönde etkileri olduğu belirtiliyor. Maskenin kullanımından sonra, herhangi bir sivilce ya da yağlanmaya da neden olmadığı söyleniyor. Ciltte kurumaya da sebep olmayan ve her cilt tipi için uygun olan pirinç maskesi, yüzdeki kızarıklıkları giderir, kırışıklıkları azaltır, cildi sıkılaştırır, cilde doğal bir parlaklık ve ışıltı katar, cilde nem kazandırır ve ciltteki kan akışını normal seviyede tutar.

Pirinç maskesi uygulayan kişilerin yorumlarına göre, düzenli olarak kullanıldığında yüzdeki lekelerin giderildiği, uygulama sonrasında yüzde herhangi bir olumsuz etki oluşturmadığı ve yüzdeki sivilceleri kuruttuğu da söylendi. Maskeyi uygulayan bir diğer kişinin yorumu ise, ciltte sigara, güneş ve sivilce sebebi ile oluşan lekelerin renk koyulaşmasını eşitlediğine ve cilde berraklık ve aydınlık verdiğini sağladığını belirtti.

Pirinç unu maskesini pişirerek uygulayan kişilerde mevcuttur. Pirinçleri rondodan geçirerek, ezilen pirinçleri su ile pişirip macun kıvamını alınca ocaktan alarak içine 1-2 damla limon suyunu da damlatarak elde ettiğiniz karışımı cildinize sürün. Maske cildinizde kuruyana kadar bekletin ve maske kuruduktan sonra maskeyi cildinizden çıkarın. Bu maskeyi uygulayan kişilerin yorumuna göre, maske hem cildinizdeki gözenekler açtığını hem de siyah noktaların temizlendiğini ifade ettiler.

Pirinç unu maskesi uygulama yöntemlerinden bir diğeri de, 2 çorba kaşığı pirinç unu, 2 veya 3 damla limon, 1 tane sulu domates rendesi. Cildiniz çok kuru ise, karışıma 2 kaşık süt ekleyebilirsiniz. Bu malzemelerin hepsini bir kapta kıvam alana kadar karıştırın. Sonrasında maskeyi yüzünüze uygulayın ve kuruyana kadar yüzünüzde bekletin. Maske kuruduktan sonra, yüzünüzü temizlemek için ılık su ile hafif masaj yapar gibi maskeyi yüzünüzden temizleyin. Bu uygulamayı düzenli bir şekilde yaptığınızda, cildinizdeki büyük değişime sizde şahit olacaksınız. Cilt renginiz açılacak ve cildinizde olan siyah noktalar temizlenecektir.

 

 

 

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments