in

Ayrıldıktan Sonra Arayışa Giren Erkek

Ayrıldıktan Sonra Arayışa Giren Erkek

Kadınlar, genel olarak ilişkilerinin bitmesi ile eski sevgililerinin bazı davranışlarından yakınırlar. Bunlardan biri de elbette ayrılık sonrası hemen yeni arayışlar içerisinde olmasıdır. Ayrılık sonra arayışa giren erkek gerçekten de oldukça sinir bozucudur.

İçerik Tablosu

Bu arayış durumu da genellikle ilişkilerin bitimi ile erkeğin boşluğa düşmesinden kaynaklıdır. Erkekler alıştıkları düzenden bir anda ayrılmanın sancısı ile farkında olmadan da bunu yapabilirler. Bu yüzden de her zaman olması beklenen budur. Erkekler, ayrılık sancısını yaşamaktan kaçarlar. Bundan kaçınmak için de elbette genel olarak farklı bir duruma yoğunlaşırlar.

Erkekler Neden Ayrılır Ayrılmaz Yeni İlişki Yapar?

İlişkilerin bitimi ile beraber erkekler genelde doğru adımlar atamazlar. Hüznün yaşanması hali genel olarak daha korkutucu gelir. Hatta bazen, duygusal yoğunluk ile beraber yeni adımlara heyecanlı olurlar. Bu heyecan onların aslında ayrılmanın o kadar da kötü bir şey olmadığına inanmalarına sebep olur. Sonrasında da elbette bu farkı anlarlar ancak durum pek de bu şekilde değildir.

Ayrıldıktan sonra arayışa giren erkek genelde içindeki boşluğu doldurmaya çalışır. Çünkü ne kadar belli etmeseler de erkekler kadınlardan daha hassastırlar. Onlar için özellikle uzun ilişkiler daha anlamlıdır. Bu yüzden de olması gerekeni yapmazlar. Acıya teslim olmaktansa kaçmayı tercih ederler ki bu kaçma durumu da tamamen yanlıştır. Ayrılık sonrası yapılan bu arayış noktalandığında muhtemelen hüzün daha da baskın olarak döner.

Erkekler Ayrılıktan Hemen Sonra Yeni Birilerini Neden İster?

Erkekler için ayrılık kadınlardaki gibi hissettirmez. Yani en azından çoğu için bu durum, bu yöndedir. Kadınlar gibi ilişkinin bitimi ile kendilerini dinlemeyi seçmezler. Onların için oluşan bu ağırlık, ayrılıktan sonra arayışa giren erkek formuna dönüşmelerine neden olur.

Tüm bu durum göz önüne alındığında, ayrılık sonrası yaşanan bu durum da çoğunlukla kaçınılmazdır. Erkekler arayışa girmekle beraber ister istemez bazı durumlar konusunda da hüzün içerisinde olduklarını gizlerler. Bu gizlenme hali, çoğunlukla kendilerinin bile farkında olmadığı durumlardandır. Erkekler, yeni ilişki değil, eski ilişkinin kaçışı içerisinde olurlar.  Zaten bu yüzden, yeni adımları da çoğunlukla ciddi olmaz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments