in

AnlamadımAnlamadım

Balık etli kadın kaç kilo olmalı

Balık etli kadın kavramı kimilerine göre ideal kilo olarak kabul edilirken, kimilerine göre kilolu insanların kendini avutma yöntemi olarak görülüyor. Ancak bilinen bir gerçek var ki, insanlar balık etli ve etine dolgun olan kadınları seviyor ve beğeniyor. Bir dirhem et bin ayıp örter mantığı ile büyütülen bizler balık etli kadınları onayladığımızın da en önemli kanıtıdır aslında. Peki kimlere balık etli denilmektedir. Balık etli kadın kaç kilo olmalı ve hangi kilo aralıkları balık etli olarak kabul edilmelidir.

Balık etli kavramı her ne kadar bir karmaşa gibi görünse de aslında vücut kitle endeksi ile çok net olarak ifade ediliyor. Vücut kitle endeksi boy ve kilo oranına göre hesaplanıyor. Ve boyuna göre zayıf, normal ve şişman olmak üzere kategorilere ayrılıyor. Ve balık etli kategorisi şişmanlık olarak kabul ediliyor.

Yani vücut kitle endeksine bakıldığında ortaya çıkan değer 18-25 arası olduğunda bu normal kilo olarak kabul ediliyor. 25-30 arası bir vücut kitle endeksi değeriniz varsa işte bu aralık balık etli olarak biliniyor. Böylelikle balık etli kadın kaç kilo olmalı sorusunun net bir kilo aralığı olmadığı, kilo ile boy arasındaki değerlendirmelere göre balık etli olduğu bu tablo ile ortaya çıkıyor.

En sağlıklı kilo aralığı

Son yıllarda sosyal medya vb. alanlarda görsellik hız kazandıkça kadınların sıfır beden olma arzusunda da bir artış gözlemleniyor. Kadınlar mankenlere taş çıkaran görüntüler elde edebilmek için sıfır beden olma yönünde büyük bir mücadele gösteriyor. Ancak bu durum sağlık açısından birçok olumsuzluğu da beraberinde getiriyor. Sıfır beden olabilmek için beslenme düzeni ve kalitesinden ödün veren kadınlarda bazı sağlık sorunları baş gösterebiliyor.

Uzmanlara göre son yıllarda yapılan araştırmalarda en sağlıklı kilo aralığı balık etlilik olarak kabul ediliyor. Balık etli kadın kaç kilo olmalı denildiğinde bunun aslında bir boy ve kilo oranı olduğunu kabul eden bilimsel açıklamalarda balık etli kadınların çok daha sağlıklı olduğu gözlemleniyor. Bu durumda balık etli kadınların aslında ideal yapıda oldukları anlaşılıyor.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments