in

ÜzücüÜzücü AnlamadımAnlamadım

Kadın Dediğin Kaç Kilo Olmalı?

Kadın Dediğin Kaç Kilo Olmalı?

Biz kadınlar yıllardır zarifliğin ve çekiciliğin bir tanımı olarak değerlendiriliyoruz.  Ve kilomuz bu değerlendirmeler içerisinde ilk sıralarda yer alıyor. Her daim daha ince bir belim ve daha fit bir görüntüm olsun diye didinip duruyoruz. Kadın dediğin kaç kilo olmalı sorusu ile sıklıkla karşılaşıyoruz. Eski inanışlara göre bir dirhem et bin ayıp örter diye düşünülürken yeni yetişen nesil için dış görünüm ve ince bir beden ön plana çıkıyor. Ve bu kadar çok tercihin içerisinde bulunabildiği bu durumda kadın dediğin kaç kilo olmalı sorusunun cevabı hep askıda kalıyor.

Aslında burada önemli olan detay rakamsal bir kilodan ziyade fit bir görünüm ve sağlıklı bir beden daha önemli geliyor. Kilosu fazla olan ancak fit bir yapıda olan kadınlar her zaman bir adım önde oluyor. Kilonuzun fazla olması sizin her zaman kilolu olduğunuzun bir göstergesi değildir. kas ağırlığı fazla olan fit kadınların da kilosu normal standartlardan biraz daha yüksek olabilmektedir.

 

Kadınların Fit Olabilmesi İçin Kaç Kilo Olması Gerekmektedir?

Her daim magazin programlarına gördüğü kadınlar gibi olmak isteyen bireyler, kendileri için ideal boy ve kilo oranını merak edip durmaktadır. İnsan, kendini mutlu hissettiği yaş ve kiloda iyi olsa da fit görünebilmek için işler biraz değişiklik göstermekte. Kadınların fit görünebilmeleri için genellikle boy endeksinden yaklaşık 10 kilo daha zayıf olması gerekiyor. Yoksa hep arzuladığınız görünüme kavuşmanız imkânsız bir hale gelmektedir. Aslında bu duruma erişebilmek o kadar kolay ki. Disiplinli bir diyet ile her kadın ideal kilosuna kolaylıkla erişebilir. Tabii sonraki süreçte aynı disiplini gösterebilmenizde oldukça önemli. İşin kısası, kilo takıntısı olan kadınlar için söyleyebileceğimiz en mühim detay, fit olabilmek için boy ve kilo ayarınızı güzelce denetleyebilmeniz ve kendinizi formda tutabilmek için yediklerinize dikkat etmeniz oldukça önemlidir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments