in

HarikaHarika

Basen Neresi, Basen hangi bölgeye söyleniyor

Basen Neresi? Hangi bölge basen olarak biliniyor?

Kadınların sürekli dilinde olan basenler çekici bir vücut için oldukça önemli. Kolay kilo alabilen ve her zaman yağlanmaya en müsait bölge olarak bilinen basen bölgesi fit ve güzel bir vücut için ideal ölçülerde olmalıdır. Basenler her zaman bir kilo belirtisi değildir. Kilolu kadınlar da zaten var olan basen, birçok kadın zayıf veya ideal kiloda olan kadında da olabilmektedir.

Basen neresi sorusu birçok kadın tarafından merak ediliyor. Basen ölçüsü alınırken kalça bitiminin aşağısı ve bacağınızın üzerinden geçen kısım baz alınmalıdır. Kadınların daha çok kum saati görünümlerinin nedenlerinden birisi de basenlerdir. Alt bölgede var olan genişlemenin nedeni her zaman basenlerimizdir.

Basen bölgesi genellikle kalça ile karıştırılmaktadır. Basenler aslında bel ile kalça arasında kalan en geniş bölgedir. Ve çoğu kez genetik yatkınlıklar, beslenme düzensizlikleri ve hareketsizlik gibi bazı nedenlerden dolayı olması gereken ölçülerden daha geniş olabilmektedir.

 

basen neresi

Basen Eritmek Kolay Mı?

Fit ve estetik bir vücut için basenlerinizin ideal ölçülerde olması çok önemlidir. Peki, ideal bir basen ölçüsü var mıdır? Varsa bu ölçüler nelerdir? Her kadın için ideal basen ölçüsü farklıdır. Bu ölçünün vücudunuzdaki diğer bölgelerle orantılı olması gerekmektedir. Çünkü basen bölgesi dışarıdan bakıldığında göğüs ve bele oranla geniş olduğunda rahatsız edici bir görünüme sahiptir.

basen neresi

Eğer idealin dışında basen ölçülerine sahip olduğunuzu düşünüyorsanız aslında işiniz biraz zor olacaktır. Çünkü basenler kadın vücudunda en zor eriyen ve şekil alan bölgelerden birisidir. Geniş basenlere sahipseniz bunun için hem düzenli bir beslenme sistemine, hem de düzenli bir egzersiz programına bağlı kalmalısınız.

Bunun için biraz sabırlı olmanız gerekebilir. Çünkü diyet yaptığınızda verilen kilolar en son basenlerinizden düşmeye başlayacaktır. Yapmış olduğunuz ve yağ yakmaya yönelik olan diyetlerinizi mutlaka basenlerinizi daraltacak ve aynı zamanda sıkılaştıracak bir egzersiz programı ile desteklemelisiniz. Bu tür diyet ve egzersiz programını belirli bir süre düzenli olarak uyguladığınızda basenlerinizdeki daralmayı sizlerde görebilirsiniz. Basen neresi bilen ve çekici bir vücut ve ideal basenlere sahip olmak isteyen kadınlar bunu yapmalıdır.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments