in

Başın sağolsun mesajı

Sosyal medya hesaplarımızdan, whatsapp durumlarınızda ya da sevdiğimiz kişilerin özel sayfalarına birçok farklı mesaj gönderiyoruz. Sevgi dolu, özlem dolu ve keyifli mesajlarla birlikte bir de yazması ve göndermesi çok zor olan başın sağolsun mesajı atmamız gerekebiliyor.

Başın sağolsun mesajı her zaman en doğru zamanlarda ve en doğru anlatımlarla atılmalıdır. Bunun için mesaj içeriği çok önemlidir. Sevdiğimiz ya da yakından tanıdığımız insanlar büyük bir kayıp yaşadığında onun bu acısını paylaştığımızın en önemli göstergelerinden birisi de başın sağolsun mesajı olacaktır.

Elbette her zaman mesajları süslemek ve en keyifli mesajları paylaşmak istiyoruz. Ancak acıyı da paylaşmak için süslü olmasa da en içten duygularımızı yansıtabildiğimiz mesajlar tercih ediyoruz. Bazen bizim söylemek isteyip te bir türlü anlatamadığımız duygularımız, birkaç kelime ya da cümleden oluşan bir mesaj çok net bir şekilde ifade edebiliyor. Özellikle taziye zamanlarında konuşmak yerine tek bir mesaj ile ne hissettiğimizi karşımızdaki insanlara anlatmak en doğrusu oluyor.

En içten hazırlanmış başın sağolsun mesajları

Başın sağolsun mesajı tüm acınızı ve hislerinizi karşı tarafa en iyi şekilde anlatabilmeniz için önemli oluyor. Bunu yazmak ve hazırlamak sizler için zor geliyorsa işte acı günlerde kullanabileceğiniz en etkili başın sağolsun mesajları;

  • Ölüm geldi aldı sevenlerimizi, Allah’ın takdiri uygun gördü aldı ahrete, dualarımız sevdiklerimizle başınız sağ olsun. İyi dileklerim sizlerle…
  • İnsan doğar büyür yaşar ve ölür, önemli olan yaşadığı süre içindeki görevlerini hakkı ile yapmasıdır. Dualarımız muhteremle olsun başımız sağ olsun.
  • Acıyı kederi bıraktı bu dünyada dualarımızı cennet yüzü görmeyi nasip etsin yüce Allah’ım merhuma, acınızı paylaşıyoruz gözyaşlarımızı başınız sağ olsun.
  • Hakkın rahmetine kavuşan Merhum/Merhumeye yüce Allah’tan rahmet, kederli ailesine sabırlar diliyorum/uz. Makamı âli, Mekanı Cennet olsun. Başınız sağolsun.
  • Topraktan geldik toprağa gideceğiz, yaşadığımız hayatın hesabını toprak da vereceğiz, acınızı yürekten paylaşıyoruz, dualarımızı kalpten ediyoruz, başınız sağ olsun.
  • Hayatımızı idame ettirmekte olduğumuz fani dünyada kötü gününüzde yanınızda olduğumuzu unutmayınız, başınız sağ olsun Allah yardımcınız olsun.
  • Hayatın acı gerçekleri gelir bir gün vurur ummadığımız bir anda, acınızı içten paylaşıyoruz ruhuna dua ediyoruz başınız sağ olsun.

Hayat bir çiçek gibi açıp sonra solarken zaman su gibi akıp gidiyor ve o acılı gün geldiğinde üzüntüler hakim geliyor. Allahtan rahmet sizlere de sabırlar dileriz. Mekanı cennet günahları af olsun.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments