in

SevdimSevdim ŞaşırtıcıŞaşırtıcı HarikaHarika ÜzücüÜzücü

Ben ne zaman öleceğim?

Ben ne zaman öleceğim?

Ölüm korkusu ve ben ne zaman öleceğim merakı çoğu insanın yaşamış olduğu duygulardır. Kimsenin gelecekle ilgili bir bilgisi olmadığı ve ölüm zamanının kesinlikle bilinmiyor olduğu çok net olarak ortada olsa da insanlar ne zaman öleceği konusunda bazı araştırmalar yapmaktadır. Özellikle gelişen teknoloji ve internet kullanımı ile birlikte bu araştırmalar daha sık yapılmaya başlanmıştır. Arama motorlarına ben ne zaman öleceğim yazan insanlar birçok farklı cevap ile karşılaşmaktadır.

İçerik Tablosu

 

Ne zaman öleceğini gösteren testler

Sanal platformlardan ben ne zaman öleceğim konusuna cevap arayan insanlar için bazı testler hazırlanmıştır. Bu testler hayat tarzınızı çözmek ve bu tarza uygun olarak yaşayan insanların ortalama ömürlerine göre size öleceğiniz yaşı belirtmektedir. Aynı zamanda bu tür testlerin bazılarında ölüm yaşınızla birlikte ölüm nedeniniz de sizlere söylenmektedir. En azından yaşam şartlarınızın uzun yaşamak için ideal olup olmadığını anlamak ve bazı noktalarda önlemler alabilmek için bu testlerden yapabilirsiniz.

 

Google artık ne zaman öleceğinizi size söylüyor

Yapılan aramaların oranına bakan ve sonunda ne zaman öleceğim konusunda yapılan yoğun araştırmalara el atan Google artık bir yapay zeka teknolojisi ile sizlere ne zaman öleceğiniz konusunda bilgi veriyor.

Google geliştirmiş olduğu bir yapay zeka teknolojisi ile sadece % 5 bir hata payı sunan çok önemli bir tahmin sistemi sunuyor. Burada önemli olan tek konu sadece hastanede tedavi gören hastalar için bu sistem işliyor. Bu teknoloji ile hastanede olan hastaların son 24 saat içerisinde ölüp ölmeyecekleri tahmin ediliyor ve bu tahmin için % 5 gibi çok düşük bir hata payı veriliyor. Hastanın yaşının, cinsiyetinin ve köken bilgilerinin giriş yapıldığı sistem aynı zamanda hastanın geçmiş hastalıklarının da analizini yaparak 24 saatlik bir zaman dilimi için tahminde bulunuyor.

 

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments