in

Beni merak etmesini nasıl sağlarım

Yaşanan bir ayrılığın ardından terk eden taraf olsak bile karşı tarafın bizi özlemesini ve merak etmesini isteriz. En azından ayrılığın ardından kısa bir süre hala merak ediliyor ve takip ediliyor olmak ruhumuza iyi gelen ve ayrılığı daha kolay atlatabilmenin bir yolu olarak görülür. Peki ayrılığın ardından karşı tarafın beni merak etmesini nasıl sağlarım? Bunun için biraz sabırlı ve planlı davranmanız gerekmektedir. İşte ayrılık sonrası merak edilmek için dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar;

Sizi özlemesine fırsat vermelisiniz

Ayrılığın hemen ardından yaşanan duygu yoğunluğu biraz farklıdır. Oldukça yoğun duygular içerisinde olmanız ve bu yoğun duygular nedeni ile düşünmeden, sadece duygularınızla hareket etmeniz çok doğaldır. Ancak bu noktada biraz dikkatli ve kontrollü olmanızda fayda olacaktır. Beni merak etmesini nasıl sağlarım diye düşünenler öncelikli olarak biraz sessiz kalmayı seçmelidir. Bu süreçte sabırlı olmak ve geri çekilip sessiz bir şekilde beklemek sizi özlemesine ve merak etmesine neden olacaktır. Sosyal medya hesaplarınız varsa burada eksi aktif günlerinize biraz ara vermek karşı tarafta merak uyandıracaktır. Sizden haber alabileceği kişilerle olan iletişimi biraz gevşetmek onu daha çok meraklandıracaktır. Sizin nerede ve ne yaptığınızı bilememek hem sizi daha çok özlemesine hem de merak etmesine neden olacaktır.

Arama ve mesajlara yanıt vermemelisin

Ayrılık sonrası gerçekten sabırlı olduğunda bu süreç sana çok şey kazandıracaktır. Bu şekilde sabırlı davranmak ne kadar zor olsa da sonucunda aldığın şeyler çok olumlu olacaktır. Eğer ayrılık sonrasında beni merak etmesini nasıl sağlarım diye düşünüyorsan, onun sana ulaşması durumunda bile sessiz kalmalısın. Sana atılan mesaj ya da yapılan aramalara en azından bir aylık süreçte yanıt vermemelisin. Ya tekrar aramazsa ya benden vazgeçerse diye korkuya kapılma. Sen onun hamlelerine karşılık vermedikçe karşı tarafın içinde büyüyen bir yara olacaksın. Evet, kaçan kovalanır mantığı ayrılık sürecinde en çok işleyen mantıktır. Kaçan sen olursa, seni müthiş derecede merak etmesini sağlayabilirsin.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments