in

Whatsappta engelleme nasıl anlaşılır

Çok geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan Whatsapp oldukça kolay bir iletişim imkanı sunuyor. Cep telefonu üzerinden uygulamayı indiren herkes whatsapp kullanmaya başlayabiliyor. Whatsapp kullanımının kolaylıkları ve güzellikleri olduğu kadar bazı sorunları da olabiliyor. İstemediğiniz ya da size ulaşmasını desteklemediğiniz kişilerin sizi whatsapp üzerinde takip ediyor olması ya da istediği an size ulaşabilir olması aslında bazen can sıkıcı olabiliyor. Ancak bu durumun da bir çözümü tabiki bulunuyor. İsterseniz engelleme özelliği ile istemediğiniz kişileri engelleyerek size ulaşmasını ve takip etmesini imkansız hale getirebiliyorsunuz. Peki ya sizin için aynı şeyler düşünülüyorsa? Bir arkadaşınız ya da bir yakınınız sizi whatsapptan engelliyorsa.. Bunu anlamanın yolları oldukça kolay olacaktır. Whatsappta engelleme nasıl anlaşılır diye merak ediyorsanız bunun için birkaç yöntem gösterelim. Eğer whatsappta engellendiyseniz;

  • Bir kişinin son görülme veya çevrimiçi durumunu sohbet ekranında göremezsiniz.
  • Bir kişinin profil fotoğrafı göremezsiniz. Dolayısıyla profil fotoğrafında yaptığı değişiklikleri göremezsiniz.
  • Bir kişiye gönderdiğiniz mesajlar her zaman tek bir onay işareti yani mesaj gönderildi olarak kalacaktır. İkinci onay işareti yani mesaj iletildi tiki asla görünmez.
  • Arama girişimlerinizin hiçbiri gerçekleşmeyecektir. Siz her ne kadar aranıyor gibi görseniz de bu aramalar karşı tarafın whatsapp bildirimlerine düşmeyecektir.
  • Son dönemlerde oldukça revaçta olan whatsapp durum paylaşımları engelleme ile birlikte kesinlikle görünmeyecektir. Eğer karşınızdaki kişinin sürekli durum paylaştığını biliyor ya da duyuyorsanız ve telefon listenizde olmasına rağmen siz bu durumları göremiyorsanız engelli olabilirsiniz.

Whatsappta engelleme nasıl anlaşılır diye merak ediyorsanız bu detayları inceleyebilirsiniz. Burada bilmeniz gereken en önemli detay eğer yukarıda bahsedilen durumlardan tek biri ile karşı karşıya kaldıysanız, bu tam anlamı ile engellisiniz demek olmuyor. Yukarıda anlatılan tüm durumlar aynı anda oluyorsa karşı tarafın sizi engellediğinden emin olabilirsiniz. Ancak tek bir madde söz konusu ise bu durumda belki engelli değil de, kişinin telefon listesinde bulunmuyor olabilirsiniz.

Whatsappta engelleme nasıl anlaşılır diye soranlar için birkaç ibarenin aynı anda bulunuyor olması gerekiyor. Eğer bahsedilen tüm konular sizin durumunuza uyuyorsa karşı taraftaki kişi sizi whatsapp üzerinden engellemiş demektir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments