in

Bilek dövmeleri ve en çok tercih edilen modelleri

Son yıllarda insanların dövmelere karşı olan olumsuz bakış açılarında önemli ve pozitif yönlü gelişmeler yaşanıyor. Artık genç yaşlı, kadın erkek demeden birçok insan vücudunda küçükte olsun bir dövme taşımak istiyor. Bunun için en çok tercih edilen bölgelerden birisi ise bilek kısımları oluyor. Bilekler her zaman açıkta kalan ve en görünür kısımlar olduğu için birçok insan bilek dövmeleri yaptırmayı tercih ediyor. Görünür kısım olmasının yanında bilek dövmelerinin estetik bir yanı da bulunuyor. Küçük işlemelerin yapıldığı el veya ayak bileklerinde bulunan dövmeler her zaman çok şık ve estetik duruyor.

Bilek dövmeleri arasında en çok tercih edilen modeller el ve ayak bileklerinde değişiklik gösteriyor. El bilekleri için bilek dövmeleri genellikle sol bileğe yapılıyor. Bunun aslında çok derin bir anlamı da bulunuyor. Sol bilekte bulunan ve nabza yakın yere yapılan dövmeler aynı zamanda sağlık ve denge mesajı da veriyor. Bu kısma zevke göre yazı, rakam ya da minimal şekiller yaptırılıyor.

Ayak bileğinde ise en çok tercih edilen bölge sağ ayak bileği oluyor. Bileğin yan kısmına birçok farklı şekilde dövme uygulanabiliyor. En sık görünen kısım olduğu için ve yüzeyi çok müsait olduğu için vücudunuzda en şık ve can alıcı duran dövmeler bu bölgeye yapılıyor.

Bilek dövmeleri yaptırmak acıtır mı

Dövme yaptırmadan önce herkesin en çok merak ettiği konuların başında acıtma durumu geliyor. Büyük ya da küçük olsun elbette her dövmenin belirli bir acı değeri oluyor. Hangi bölgeye yapılıyor olursa olsun, az da olsa bir acı söz konusudur. Ancak bu acı değeri bölgeye ve kişiye göre değişiyor. Bazı kişilerin acı eşiği yüksek oluyor ve en can alan dövmeler de bile en az acıyı hissediyor.

Bilek dövmeleri yerine bakıldığında sık kullanılan eklemlerden biri olduğu için biraz acılı olan dövme kategorisine giriyor. Çünkü dövmelerin acı değeri kemiğe ve eklemlere daha yakın bölgelerde biraz daha fazla oluyor.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments