in

Birinden hoşlandığımı nasıl anlarım

Etrafınızda olan bir arkadaşınızla keyifli vakti geçirebilirsiniz. Onunla zaman geçirmek sizin hoşunuza gittiği için bunu daha sık tekrarlamak isteyebilirsiniz. Ama bunu tamamen arkadaşlık duyguları içerisinde yapıyor olabilirsiniz. Bazen karşı cinste olan o kişi ile aranızdaki çekimin ne olduğunu anlamak zor olabilir. Ondan hoşlanmakla onunla zaman geçirmekten hoşlanmak aslında birbirinden çok farklı şeylerdir. Sizin de etrafınızda böyle biri varsa ve bu duyguları ayırt etmekte zorlanıyorsanız merak etmeyin. Birinden hoşlandığımı nasıl anlarım diye soranlar için bunun bazı yolları bulunuyor. Bunu belirlemek için öncelikli kural kendinize karşı dürüst olmanız gerekiyor. Çünkü bu önemli ayırımı ancak en dürüst duygularınızla tespit edebilirsiniz.

İçerik Tablosu

Birinden hoşlandığımı nasıl anlarım diye merak edenler için işte bunu anlayabilecek bazı yöntemler;

Sana onu hatırlatan şeyleri fark etmek

Eğer gündelik yaşantında her gördüğün şeyde ondan bir parça buluyorsan ya da sürekli onu hatırlatan şeyler görüyorsan bu ondan hoşlanıyorsun anlamına geliyor. Yine gündelik yaşantında kendini arkadaşlarına ve ailene onu anlatırken buluyorsan bu detaylar aslında seni ele veriyor. Birinden hoşlandığımı nasıl anlarım diye düşünüyorsan bu detaylar oldukça önemli.

İyi ya da kötü bir haber aldığında ona haber vermek istemek

İnsanlar yaşamlarındaki en iyi ya da en kötü anlarını ilk olarak hep kalbinde var olan kişilerle paylaşmak isterler. Eğer hayatında çok önemli bir olay olduğunda kendini tüm olayları ona anlatıyorken buluyorsan burada durup düşünmelisin. Bu hem o kişiye çok güvendiğini ve saygı duyduğunu hem de onu çok önemsediğini gösteriyor. İşte burada ince bir çizgi bulunuyor. Ve eğer bu tür davranışlar sergiliyorsan sen çizginin hoşlanan tarafında duruyorsun demek oluyor. Birinden hoşlandığımı nasıl anlarım diye merak ediyorsanız bu hareketlerini mutlaka sorgulamalısın.

Birlikte zaman geçirdikten sonra mutlu hissetmek

Elbette her insan çok keyifle geçirdiği tüm zamanları hatırlar. Ancak bir arkadaş ile geçirilen güzel zamanların ardından hatırlananlarla hoşlandığınız biri ile geçen mutlu anları hatırlamak arasında çok büyük farklar vardır. Bunun analizini yapabilmek için onunla zaman geçirdikten sonra duygularınızı karşılattırabilirsiniz. Bir arkadaştan daha farlı duygu, heyecan ve utanmalar hissediyorsanız ondan hoşlanıyorsunuz demektir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments