in

Bit Nasıl Temizlenir

BİT NASIL TEMİZLENİR

Bit genel olarak hayvanlarda olduğu düşünülen ufak fakat birçok alanda yaşayabilen bir parazittir. Bit yetişkinlerde de olabileceği gibi daha çok kalabalık ortamlara giren okul çocuklarında görülebiliyor. İnsanlarda en çok saçlarda görülen bit koltuk altı ve kasık bölgesinde de nadiren de olsa görülebiliyor. Uzun saçlı olunması dolayısı ile kadınlarda daha çok görülebilen bit temizlenmesi de oldukça zor bir parazittir. Bit Nasıl Temizlenir birçok kişi bunu merak ediyor.

İçerik Tablosu

Bit Temizliği

Temizliğe özen gösterilmediği durumlarda ya da saçında bit olan kişinin tarak ve tokasını herhangi bir eşyasını kullanma ile de bit yayılabiliyor. Bit saça tamamen yerleşmeden fark edilmediği takdirde saç içerisine yumurtalarını bırakarak hızlı bir şekilde çoğalıyor. Bu tür durumlarla karşılaşmamak için Bit Nasıl Temizlenir bilmek gerekiyor. Öncelikle kişisel hijyene dikkat edilmesi önemlidir. Bitten kurtulmak için kimyasal ve doğal ürünler bulunuyor.

Bitlerden Kurtulmak İçin Neler Yapabilirim?

Bit Nasıl Temizlenir konusundan önce bitlerin bizden uzak durmasını sağlamamız gerekiyor. Bunun için saç ve vücut temizliğine dikkat edilmesi ve başkalarına kişisel eşyalarının kullanılmaması önem arz ediyor. Bunların yanında eczanelerde bulabileceğimiz bit tokaları vardır. Bu tokalar bayanlar için oldukça cazip olabiliyor. Fakat eğer bit saçınıza yerleşmiş ise yine eczanelerde bulabileceğiniz bit şampuanları vardır. Bir de ince ve sık dişleri olan bit tarakları bulunur. Saçınızı bitten arınana kadar bu şampuanla yıkayıp bit tarağı ile de saçınızı tarayıp bitten kurtulabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments