in

Dudak Kenarında Siyah Nokta Çıkması, Nasıl Temizlenir

Dudak Kenarında Siyah Nokta

Siyah noktalar, cildimizin içerisinde biriken yağları temsil ederler. Yani aslında cildimizde biriken kirlerin ta kendileridir. Bakıldığında cilt içerisinde derinde yer almalarının nedeni de bellidir. Eğer cildinizde gözenekler oluştuysa, yağlar buralarda birikirler. Bu zamanda siyah noktaları oluştururlar. Yani siyah noktada dediğimiz şey, gözeneklerimizde birikenlerdir. Yüzümüzde belirli yerlerde bulunurlar. Bu kişiden kişiye değişebilir ancak en sıkıntılısı dudak kenarında siyah nokta çıkması olabilir.

İçerik Tablosu

Dudak kenarında siyah nokta çıktığı zamanlarda onu temizlemek zordur. Çünkü dudak kenarı yüzün diğer bölgelerine göre daha hassastır. Eğer evinizde kendiniz temizlemek istiyorsanız, onu almak da bir hayli zordur. Özellikle hassas bir cilde sahipseniz bir felaket olarak gözlemlemeniz de mümkündür.

Dudak Kenarında Siyah Nokta Çıktı

Yüzünüzün aksine dudak kenarında siyah nokta çıktıysa bu siyah noktalar da derinde olur. Bu yüzden gözeneklerinizden ayırması daha da zordur. Biraz uğraş ister. Temizlemesi için sıkıntılı olabilir. Bakıldığında siyah noktanızı alabilmeniz için bazı şeyler de kullanabilirsiniz. Mesela siyah noktaları en iyi duştan sonra alabilirsiniz. Bu dudağınızın kenarında olanlar için de geçerlidir.

Siyah noktaları temizleyebilmeniz için biraz yumuşamış olması önerilir. Çünkü bu sayede özellikle dudak kenarındakiler daha da kolay alınabilir. Sıkıştırmanız halinde dudağınızda şişlik yapması muhtemeldir. Bazıları çok kolay bir şekilde çıkarken bazıları sizi deli edecektir. Bu kesinlikle beraber de yapmanız gereken cildinize karşı nazik olmanızdır.

Dudağımın Kenarında Çıkan Siyah Nokta İçin Ne Yapmalıyım?

Var olan siyah noktalar ciddi rahatsızlık veriyorsa yapmanız gereken şey bir uzmana gitmeniz. Çünkü bu sonrasında da giderek artabilir. Ama yumuşatarak evde temizleyebileceğiniz düzeydeyse, gerekli işlemleri yapabilirsiniz. Bunun için de doğru talimatlara uymanız beklenir. Sorun barındırmadan temizleyeceğiniz siyah noktalar dudak kenarındaysa biraz daha acılı olacaktır. Çünkü dudak kenarları her zaman daha hassas olurlar.

Bu hassasiyetlere bağlı olarak da olması gereken nazik şekilde temizlemektir. Hijyen koşullarına da dikkat etmeniz önerilir. Bir problem yaşanmadan siyah noktaları temizlemeniz için de dudaklarınızın kenarına tırnaklarınızı batırmamalısınız. Böylece daha temiz ve izsiz temizlik yapmış olursunuz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments