in ,

Çoban Çantası Kullananlar

ÇOBAN ÇANTASI KULLANANLAR

Çoban çantası bitkisinin halk arasında kullanılan çeşitli isimleri vardır. Kuş kuş otu, çıngıraklı ot ve mehdi gibi isimler ile çoban çantası adlandırılabiliyor. Özellikle Japon kültüründe Çoban Çantası Kullananlar bitkinin büyük bir şifa kaynağı olduğuna inanıyor. Birçok Japon vatandaşı bu bitkiyi uzun ömrün en büyük sırrı olarak adlandırıyor. Çoban çantası bitkisinin en fazla yetiştiği iklim Akdeniz İklimi’dir. Bitki içerisinde bol miktarda kalsiyum, fosfor, demir ve potasyum bulunur.

İçerik Tablosu

Çoban Çantasının Faydaları Nelerdir?

Çoban Çantası Kullananlar tarafından yapılan birçok yorum bitkinin vücutta oluşan iltihapları önlediğinden oluşuyor. Çoban çantası kadınlarda önüne geçilemeyen adet kanamalarının durmasına etki gösteriyor. Özellikle kadınların regl dönemlerinde yaşadıkları stresi çoban çantası büyük oranda azaltıyor. Aynı şekilde adet kanamalarının düzenli olabilmesi için de çobançantası kullanılabilir. Bunların yanında çoban çantası kan dolaşımının düzene girmesi, tansiyonu dengeleme, hemoroid oluşumunu önleme ve diş hastalıkları alanlarında kullanılıyor.

Çoban Çantası Nasıl Kullanılır?

Çoban çantası yağ ve çay şeklinde daha çok tüketiliyor. Çoban Çantası Kullananlar genellikle çay şeklinde tüketmeyi tercih ediyor. Çoban çantası yağı özellikle deri altında oluşabilecek iltihapların tedavisinde büyük oranda etkilidir. Çoban çantası ile çay yapmak isteyenler kaynamış suya bir tutam çoban çantası atarak 10 dakika bekledikten sonra demlemiş olduğu çayı tüketebilir. Klinik olarak çeşitli rahatsızlıkları olan ve sürekli ilaç kullanmak zorunda kalan kişiler çobançantası kullanmadan önce bir hekime danışmalıdır.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments