in

DOMATES ÇORBASININ YANINA NE GİDER?

DOMATES ÇORBASININ YANINA NE GİDER?

Türk mutfağında oldukça fazla çorba çeşidi bulunmaktadır. Hepsi birbirinden lezzetli olan çorbalardan bir tanesi de domates çorbasıdır. Çoğu insan tarafından afiyetle yenen domates çorbası, hem yapımı kolay hem de oldukça lezzetli yemeklerdendir. Üstüne genelde kaşar rendelenerek servis edilince bu tat domates çorbasına bambaşka bir boyut katmaktadır. Peki çok sevilen domates çorbasının yanına ne gider? Gelin hep birlikte inceleyelim.

  • Fırın Makarna

Sulu yemeklerin ve çorbaların yanına çok yakışan fırın makarna, domates çorbasıyla birlikte de şahane olmaktadır. Birlikte lezzetin doruklarda olduğu ve oldukça doyurucu bir ikili olabilirler.

  • Patates kızartması

Neredeyse her şeyin yanına giden ve sofraya lezzet katan patates kızartması, domates çorbasıyla da oldukça lezzetli olabilmektedir. Hem de son derece pratik bir şekilde sofranızı zenginleştirmenizi sağlayan bir atıştırmalıktır.

  • Köfte

Özellikle yaz aylarında domates çorbası ve köfte ikilisi akşam yemeklerine çok yakışmaktadır. Serin yaz akşamlarında birlikte oldukça iyi gidecek bu ikilinin yapımı da oldukça hızlıdır.

  • Bulgur pilavı

Kesinlikle domates çorbasına ayrı, bambaşka bir tat katmak isterseniz seçmeniz gereken yemek bulgur pilavıdır. Alakasız gibi gözüken bu ikili birlikte kombine edildiğinde ortaya mükemmel bir lezzet şöleni çıkarmaktadır.

  • Zeytinyağlı sarma

Yine genelde yazın tüketilen yemekler olarak zeytinyağlı sarma ve domates çorbası biraz uğraştırıcı olabilse de mükemmel bir yaz akşamı sofrası kurmaya idealdir.

  • Mangal

Yaz aylarının olmazsa olmazı mangalla birlikte iyi gidecek bir çorba bulamıyorsanız domates çorbası tam da aradığınız çorbadır. Diğer çorbalara göre çok daha hafif ve yazı daha güzel anlatan bir çorba olduğundan mangal sofralarının vazgeçilmezleri arasına girmeye hak kazanmıştır.

  • Yaz salatası

Akşam yemeklerinde hafif bir aperatif olarak servis edeceğiniz yaz salatası, yine kendi gibi hafif bir çorba olan domates çorbasıyla çok yakışan bir ikilidir.

Domates çorbası kendi başına da mükemmel bir lezzet olsa da yanına tamamlayıcıları eklendiğinde apayrı bir ziyafet olur. Yukarıda bahsettiğimiz yemekler ve atıştırmalıklar domates çorbasıyla çok iyi gittiğini düşündüğümüz yiyeceklerdir. Denemekten zarar gelmez, şimdiden afiyet olsun!

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments