in

DUPHALAC ŞURUP NEDİR? DUPHALAC ŞURUP KULLANANLAR

DUPHALAC ŞURUP NEDİR? DUPHALAC ŞURUP KULLANANLAR

Duphalac şurup, kabız tedavisi süresinde uzman doktor tarafından kullanılması önerilen bir şuruptur. Etken maddesi Laktüloz olan şurup, dışkının yumuşayarak kalın bağırsaktan daha kolay bir şekilde geçmesini sağlar ve bu şekilde kabızlık problemi olan hastalara iyi gelir. Yalnızca reçeteyle kullanılan bu ilaç, genelde başlangıç seviyesindeki kabızlık problemlerini kolay bir şekilde geçirmektedir.

İçerik Tablosu

DUPHALAC ŞURUP NASIL KULLANILIR?

Öncelik olarak doktorun reçetesinde tavsiye ettiği gibi kullanılmalıdır. Eğer özel bir kullanım yöntemi belirtilmediyse yetişkinler 15 ml – 45 ml doz arası kullanabilirken, 7-14 yaş arası çocuklar 15 ml ve 6 yaş ve altındaki çocuklar günde 5 ml şeklinde ölçerek kullanabilir. Belirlenen günlük dozun sabah kahvaltısında alınması önerilir. Etkisini göstermesi 2-3 günü bulabilecek şurubu kullandığınız sırada bol bol su tüketmeye özen gösterin.

İLACIN YAN ETKİLERİ

Kuvvetli bir yan etkisi bulunmasa da her farklı bünyede alerjik reaksiyon gösterebilmektedir. Eğer şurubu kullandıktan sonra aşağıdaki belirtilerin bir veya birkaç tanesini yaşadığını fark ederseniz lütfen en kısa sürede hekiminizle iletişime geçiniz. İlacın olası yan etkileri:

  • İleri seviye yan etki ( nefes almada güçlük, kurdeşen, el ve boyun şişmesi, dudak şişmesi, boğazda şişlik)
  • Ciddi ve sürekli devam eden ishal
  • Yaygın yan etkiler ( ishal, karın ağrısı, bulantı, kusma)

DUPHALAC ŞURUP KULLANANLAR

Kabızlık problemi yaşayan çoğu insanın günlük hayatı olumsuz etkilenmektedir. Bir anda gelen ciddi ve sancılı karın ağrıları ve sürekli tuvalete çıkma isteği gününüzü mahvedebilir. Böyle bir durumla karşılaşırsanız vakit kaybetmeden doktorunuza görünün. Bu durumu yaşamış ve Duphalac şurup kullanmış hastaların yorumu ise %90 olumlu yorumlar olarak görülmekte. Kullanıldığı ilk gün gaz çıkarmaya yardımcı olduğu, diğer 2-3 gün içerisinde de kabızlık sorununu çözdüğünü dile getiren hastalar bu süreçte bol bol sıvı tüketmeyi de ihmal etmemelilerdir. Ayrıca kabızlık sorununun tekrar etmemesi için, lifli gıdalar tüketmeye, bol su içmeye, katı besinlerden uzak durmaya, kuru kayısı tüketmeye, bol bol hareket etmeye ve zeytinyağı  tüketmeye özen gösterilmelidir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments