in

Elma Sirkesi Yüzümü Mahvetti Neden Olmuştur?

Elma Sirkesi Yüzümü Mahvetti

Çoğumuzun büyük bir sorunu olan cilt lekeleri, ciltte oluşan kabarıklar, ciltte oluşan kızarıklıkların yok olması için çok fazla yöntem ve tarif deniyoruz. Bunlardan bazıları yararlı bazıları ise cilde zarar vererek, ciltte daha çok leke çıkmasını, ciltte kızarıklık oluşmasına neden olur. Sirke de hepimizin bildiği bir yöntemdir. Elma sirkesini yüz ile direkt temas ettirdiğiniz zaman ciltte tahriş oluşabiliyor. Elma sirkesi kullanan kişilerin yorumlarına bakacak olursak aslında çoğu benzer şeylere değinmiştir.

Elma sirkesi maskesini yüzüne uygulayan kişilerin yorumları arasında, yüzde uygulanan elma sirkesinin yüze olumsuz yönde etkisi de vardır. Yüzünüzü pürüzsüzleştirmek, lekeleri gidermek ve yüzünüze canlılık katmak isterken yüzünüzü daha kötü yapabilirsiniz. Bu konuda çok dikkat etmeniz gerekiyor. Cildinize göre, kendinize uygun maskeleri tercih etmeniz sizin faydanıza olacaktır.

Elma sirkesinin direkt olarak yüz ile temas edinmesi, bazı ciltlerde leke ve kızarıklık oluşumuna yol açabildiği için su, gül suyu gibi sıvılar ile birleştirilerek kullanılması cilt için daha uygun olacaktır. Sirke asidik olduğu için, cilde zarar vererek cildinizin daha çok bozulmasına sebep olabilir.

Elma sirkesi kullanan birinin yorumuna göre, cildinde çok fazla tahriş olduğu, lekelerin çıktığı, kızarıklıkların oluştuğu gibi olumsuz etkiler ile karşılaşmıştır. Cildiniz hassas ve deriniz ince ise sirke kullanımı çok fazla önerilmez. Derinizin ince olması ve teninizin beyaz olmasına karşın elma sirkesini yüzünüze uyguladığınızda kırmızı ya da pembe iz kalarak cildinizin daha kötü görünmesine yol açabilir.

Elma sirkesinin, cildinize alerjisi olabilir. Bu da cildinizde yanma, kızarıklık, tahriş vb. Olumsuz etkilerinin yaşanmasına neden olabilir. Yüzünüz için yapacağınız maskeleri, cilt yapınıza uygun olarak seçmeniz size daha çok fayda sağlayacaktır. Elma sirkesi, keskin ve asitli olduğu için cilde büyük zararlar verebilir. Böylelikle de yüzünüzde geri dönüşü olmayan lekelerin, kabarıklıkların çıkmasına yol açar. Yorumları araştırdığınızda sizde göreceksiniz ki, elma sirkesini yüzüne deneyen birçok kişi olumsuz yönde etkiler ile karşı karşıya kalmıştır.

 

 

 

 

 

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments