in

Elma Sirkesi Yüzümü Mahvetti

ELMA SİRKESİ YÜZÜMÜ MAHVETTİ

Elma sirkesi bitkisel tedavi yöntemleri kapsamında çok fazla tercih edilen ve kullanılan bir sirke türüdür. Elma sirkesi; kan şekeri kontrolü, kolestrolü düşürme, kilo vermeyi hızlandırma için kullanılabiliyor. Kalori miktarı elma sirkesinde oldukça düşüktür. Ortalama 1 çorba kaşığı kadar elma sirkesinde sadece 3 kalori bulunuyor. Çeşitli maske uygulamalarında da elma sirkesi kullanılıyor. Kullandığınız maskeden sonra Elma Sirkesi Yüzümü Mahvetti diyorsanız maske yapım aşamasında sirkeyi fazla kullanmış olabilirsiniz.

İçerik Tablosu

Elma Sirkesi Nasıl Kullanılmalı?

Birçok kişi kullandığı elma sirkesinden sonra Elma Sirkesi Yüzümü Mahvetti diyebiliyor. İçerisinde asit miktarının fazla olması sebebiyle sirke kullanımına çok dikkat etmek gerekir. Gereken ölçülerde kullanılmadığı takdirde elma sirkesi yüzde kızarıklık ve yanma hissi ortaya çıkarabilir. Düzgün kullanıldığı takdirde elma sirkesinin saymakla bitmeyecek faydaları vardır.

Elma Sirkesi Ne İşe Yarar?

Doğru kullanıldığında elma sirkesi birçok akne oluşumunun antibakteriyel olarak önüne geçer. Ciltte oluşan kırışıklıkların önüne geçen sirke vücudun sıkılaşmasını sağlar. Kimyasal peeling özelliği bulunan elma sirkesi tonik olarak da cilt bakımında kolay bir şekilde kullanılabilir. Sizler de Elma Sirkesi Yüzümü Mahvetti demek istemiyorsanız sirkenin kullanımına dikkat etmeniz gerekiyor. Ayrıca sirkenin cilt lekelerini eşitleme ve ciltte bulunan hafif lekelerin kaybolmasını sağlama özelliği bulunuyor. Sirke kullanımında çeşitli problemlerle karşılaşmamak için vücudun yağdan arındırılmış ve temiz olması gerekir. Sirkenin meydana getirebileceği kızarıklık durumlarında cildi bol miktarda su ile yıkamak kızarıklığı azaltacaktır.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments