in ,

En çok beğenilen Osmanlıca Kedi İsimleri hangileridir, ne anlama gelir

Kedilerimize isim verme konusunda hepimiz başlarda oldukça seçici davranırız. Onlar için büyük heyecan hisseder, belki de günlerce seçim konusunda araştırmalar yaparız. Çünkü kedilerimiz de bizim birer yavrumuzdur ve verdiğimiz değere göre onlara çok yakışan ve en güzel isimleri bulmaya çalışırız. Bu konuda da Osmanlıca kedi isimleri tercihlerimiz arasında yer almaktadır. Çünkü kedilerin kişisel özelliklerine çok yakışan kedi isimleri bulunmaktadır ve gerçekten de onları karakter olarak yansıtabilecek birçok anlam barındırmaktadırlar.

Bu yüzden de zaten tercihlerimiz çoğunlukla Osmanlıca kedi isimleri arasından olmaktadır. İsimlerin anlamlarının, ismin verildiği kediye yakışmasını ve uyum içerisinde olmasını da isteriz çünkü sadece bizim değil, kedinin de bu isimle bir bağ kurmasını isteriz.

 Kedi İsimleri Hakkında merak edilenler

Kedilerimize verdiğimiz isimlerde bir şekilde onların tavırlarını ya da fiziksel özelliklerini yansıtır,  buna göre bir anlam taşımasına da büyük ölçüde önem veririz. Çünkü bizim kendi içimizdeki inanışımıza göre verilen isim aslında verildiği canlıyı yansıtmaktadır. Buna örnek olarak da Osmanlıca kedi isimleri arasından birçok ismin anlamına bakarak seçim yapıp kedilerimize verebiliriz.

Mesela kedilerimize verdiğimiz Bolgar, Tamir, Osman, Tuğra, Özay, Ayaz gibi isimler aslında bakıldığı zaman kedilerin karakteristik özellikleri ile de uyum içerisinde olabilecek anlamlar taşımaktadırlar.  İşte tam da bu yüzden verilmesi de oldukça uygun olan isimler arasındadırlar.

Kedilere Verilen İsimlerin Anlamları

Osmanlıca kedi isimleri, anlamlarına bakıldığı zaman da gerçekten de kedilerle büyük oranda uyum sağlayan isimlerdir. Bazıları asilik, bazıları dışı kurt, bazılarıysa temiz duru anlamına gelmektedir. Diğer yandan erkek kedi isimleri içinde de güçlü, soğuk, heybetli, ihtiyar, zayıf, narin gibi bir sürü anlama gelen isim bulunmaktadır. Hal Böyle olunca da seçim yapma zamanı geldiğinde, hem telaffuzlarındaki kolaylık, o yumuşak ritim hoşumuza gitmekte, hem de kedilerimizin de sevip, benimseyecekleri tarzda oldukları için tercihlerimiz arasında olmaktadır.

Kediler, gerçekten de isimlerini algılar ve zamanla kendi isimlerini de tanımaya başlarlar. İşte bu konuda onlara güzel anlamlara gelen, kulağınızda hoş bir tını bırakan isimler arasından seçim yapmak da en güzelidir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments