in

Eritretin Jel Kullananlar, Eritretin Jel Kullananların Yorumları

Eritretin jel, cildi bir bütün olarak yenileyen ve onaran yoğun bir üründür. Peki, Eritretin jel nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, faydaları nelerdir, analogu nedir, fiyatı nedir, özellikleri nelerdir, cilde etkisi nedir diye merak ediyorsanız, yazımızı okumaya devam etmelisiniz. Yüzünüzün herhangi bir yerindeki sivilceleri gidermek için Eritretin jel’i kullanabilirsiniz. Uzmanınızın tavsiyesi üzerine kullanabileceğiniz Eritretin jel nasıl kullanacağınızı, eritretin jel kullananların yorumlarını ve 2022 yılı için fiyatı nedir diye merak ediyorsanız yazımızdan detaylı olarak öğrenebilirsiniz.

İçerik Tablosu

Eritretin Jel Nedir?

Eritretin Jel, cildin kendini yenilemesine yardımcı olan bir A vitamini türevidir. Bu jel krem, cilt için topikal bir üründür. Bu jel krem sivilceleri tedavi etmek, pürüzlü bir yüzü yumuşatmak ve ince çizgilerin ve lekeli cilt renk değişimlerinin görünümünü azaltmak için kullanılır. Ciltte koyu lekeler varsa giderilmesine yardımcı olur. Eritretin Jel, kılavuzunda listelenmemiş amaçlar için de kullanılabilir.

Prospektüsüne uygun bir şekilde düzenli bir kullanım ile cildinizdeki yoğun sivilcelenmelerden kurtulabilirsiniz. Ancak bunun için bir dönem sabırla hareket etmeniz gerekebilir. Oldukça yoğun bir etkiye sahip olan bu jel krem kullanım esnasında cildinizde çok önemli hassasiyetlere neden olacaktır.

Eritretin Jel Ne İşe Yarar?

Bu jel krem sivilce tedavisinde kullanılır. Akne ve sivilcelerin sayısını ve şiddetini azaltabilir ve sivilcelerin hızla iyileşmesini sağlayabilir. Bu jel krem, yaygın olarak retinoidler olarak adlandırılan bir ilaç sınıfına aittir. Cilt hücrelerinin büyümesini etkileyerek çalışır. Eritromisin ve tretinoin (retinoik asit), hafif ila orta dereceli akne tedavisinde kullanılan Eritretin jel aktif bileşenlerdir. Uygulandığı bölgede iltihaba neden olan kimyasalların etkilerini azaltarak, sivilcelerin yayılmasını önlemede önemli rol oynar.

Rozasea veya şiddetli egzama veya ağız çevresindeki deride iltihaplanma gibi bir rahatsızlığınız varsa Eritretin jel kremi kesinlikle kullanmamalısınız. Uygularken dikkat edilmesi gereken bir diğer adım ise güneşe, rüzgâra veya açık yaralara maruz kalan bölgelere uygulamamanız gerektiğidir. Eritretin Jel’i kullanmadan önce doktorunuzun bilmesi için söylemelisiniz. Kremi kullanırken cildiniz kuru olabilir, bu nedenle nemlendirici uygulayabilirsiniz.

Eritretin Jel İçeriği

Bu kremin aktif bileşenleri eritromisin ve tretinoindir. Yardımcı maddeler bütillenmiş hidroksitoluen, hidroksipropil selüloz ve etil alkoldür.

Eritretin Jeli Kullanmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Bu jel kremi kullanmadan önce, A vitamini (izotretinoin gibi diğer retinoidler) veya diğer ilaçlara karşı alerjiniz veya aşırı duyarlılığınız varsa doktorunuza veya eczacınıza söyleyiniz. Bu ürün, alerjik reaksiyona veya başka sorunlara neden olabilecek aktif olmayan bileşenler (balık proteini gibi) içerebilir. Daha fazla bilgi için uzmanınıza danışınız.

Bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza tıbbi geçmişiniz, özellikle egzama gibi cilt rahatsızlıklarınız hakkında bilgi verin. Çok sık güneşlenmeyin. Güneşte iseniz, gölgeli alanlarda yürüdüğünüzden emin olun.

Eritretin jel kullanırken şezlongda güneşlenme ve solaryumlardan kaçının. Rüzgâr veya soğuk gibi sert hava koşulları da cilt tahrişine neden olabilir. Bu nedenle her gün güneş kremi kullanın ve dışarı çıkarken koruyucu giysiler giyin. Güneş yanığı, su toplaması veya kızarık cildiniz olursa hemen doktorunuza bildirin.

Bu jel kremi kullanmadan önce cildinizin güneş yanığından tamamen iyileşmesini bekleyin. Bu ürünü kullanırken, tedavi edilen alanlarda elektroliz, ağda veya kimyasal tüy dökücüler kullanmayın. Son zamanlarda kükürt, resorsinol veya salisilik asit içeren ürünler kullandıysanız, bu jel kremi dikkatlice uygulayın. Bu jel kremi kullanmadan önce bu tür ürünlerin cilt üzerindeki etkilerinin geçmesini bekleyin.

Hamilelik sırasında, bu ilaç açıkça gerekli olmadıkça kullanılmamalıdır. Bu jel krem, doğmamış bir bebeğe zarar verebilir. Riskleri ve faydaları doktorunuzla tartışın. Bu ilacın anne sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir. Emzirmeden önce doktorunuza danışın.

Eritretin Jel Kullanımı

Bu jel krem hakkında herhangi bir sorunuz varsa doktorunuza veya eczacınıza sorunuz. Bu ilacı kullanmadan önce ellerinizi yıkayınız. Etkilenen cildi yumuşak bir temizleyici veya sabunsuz temizleyici ile nazikçe temizleyin ve kurulayın. Eritretin jel kremden küçük bir miktarı (bezelye büyüklüğünde) ince bir tabaka halinde, genellikle yatmadan önce veya bir doktorun önerdiği şekilde parmak uçlarınızı kullanarak uygulayın. Veya bu jel kremi uygulamak için gazlı bez veya pamuklu çubuk kullanabilirsiniz. Bazı hazırlıklar ile bu ilacı uygulamadan önce yüzünüzü temizledikten sonra 30 dakika kadar beklemelisiniz. Etiket üzerindeki talimatları okuyun veya herhangi bir sorunuz varsa eczacınıza sorun.

  • Bu ilacı sadece cilt üzerinde kullanın. Dudakların iç kısmına veya burun veya ağza uygulamayın. Kesik, sıyrık, güneş yanığı veya egzamaya uygulamayın.
  • Bu ilacı gözünüze sokmaktan kaçının. Bu ilaç gözünüze kaçarsa bol su ile yıkayınız. Göz tahrişi meydana gelirse doktorunuzu arayın. Gözlerinizle kazara temastan kaçınmak için ilacı kullandıktan sonra ellerinizi yıkayın.
  • Bu jel kremi kullanmanın ilk birkaç haftasında, ilaç ciltte oluşan sivilcelere etki ettiğinden sivilceleriniz daha kötü görünebilir. Bu jel kremin sonuçlarını fark etmeniz on iki hafta veya üç aya kadar sürebilir.
  • Daha iyi hatırlamak için her gün aynı saatte kullanın. Çok miktarda veya önerilenden daha sık kullanmayın. Bu jel kremin daha sık veya daha sık kullanılması iyileşmeyi hızlandırmaz ancak kızarıklık, soyulma ve ağrı riskini artırır.
  • Bu ilaç farklı güç ve formlarda mevcuttur. Size en uygun ilaç türü cildinizin durumuna ve tedaviye verdiğiniz cevaba bağlıdır. Durumunuz devam ederse veya kötüleşirse lütfen doktorunuza söyleyiniz.

Eritretin Jelin Yan Etkileri

Bu jel kremin yan etkileri, tedavi edilen ciltte şiddetli yanma, batma veya tahriş, şiddetli cilt kuruluğu veya kızarıklığı, şişme, kabarma, soyulma veya kabuklanmadır. Bu ilacı kullanırken cildiniz soğuk ve rüzgâr gibi aşırı hava koşullarına karşı daha hassas hale gelebilir.

Eritretin jel kremin yaygın yan etkileri arasında cilt ağrısı, kızarıklık, yanma, kaşıntı veya tahriş, boğaz ağrısı, ilacın uygulandığı yerde hafif sıcaklık veya yanma veya tedavi edilen ciltte renk değişikliği yer alır. Bunlar hafif yan etkilerdir. Bu yan etkiler birkaç gün içinde düzelmezse derhal doktorunuza başvurunuz. Bu yan etkilerin tam bir listesi değildir, farklı şekilde de oluşabilir. Yan etkilerle ilgili tavsiye için hemen tıbbi yardım alın ve doktorunuzu arayın.

Eritretin Jel Kullanıcı Yorumları

Eritretin kullanıcı yorumlarını ve incelemeleri derleyerek krem hakkında sizleri daha net bilgilendirmek istedik. Eritretin Jel kullanıcı yorumları şu şekildedir;

  • Ben de Eritretin kullanıyorum, çok düzenli olmasa da haftada 4-5 gün yatmadan önce temiz cilde uyguluyorum. Cildimi güçlü bir şekilde soyuluyor, soyduğumda cildimin yenilendiğini hissediyorum.
  • Doktor bana bu kremi yazdı, 5 gündür kullanıyorum, cilt soyuluyor ve sivilcelerin baş kısımları kuruduğunda tam etkisi geliyor.
  • Krem bende işe yaradı, sivilceler yavaş yavaş yok oluyor ama çok kaşınıyor ve yan etkisi olmasa harika olurdu.
  • Eritretin Jel kullanmaya başlayalı 6 gün oldu. Sivilceler kurudukça cildim de kurumaya başladı. Gerçekten etkili bir krem yan etkileri var dikkatli kullanın.
  • Eritretin jel benim gece kremimdir ve her zaman evde bulunur. Sivilcelerin oluştuğu anda uygularım ve sivilceleri daha çıkmadan ortadan kaldırırım. Eritretin Jelbu şekilde çok daha etkilidir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments