in

Erkek Gözüyle Güzel Kadın

Güzel kadın algısı geçmişten günümüze kadar yüzlerce kez değişti desek buna hayır diyecek insan olmadığından eminiz. Dahası teknoloji ile birlikte değişen tüketim şekillerimizde güzel kadını farklı algılar grubuna soktu. Erkek gözüyle güzel kadın için geçmişten bugüne kadar değişmeyen ve sabit hususlarda günümüze kadar gelmedi desek yanılırız. Eğer sizde erkek gözüyle güzel kadın algısını ve kadın güzelliği hakkında erkek görüşlerini merak ediyorsanız yazımıza göz atmalısınız.

İçerik Tablosu

Bir Tutam Tebessüm Güzel Kadın Algısını Oluşturan Ana Unsurdur

Birçok kadın günümüz itibari ile tek güzelliğin fiziksel olarak anlaşıldığını düşünse de aslında bu erkeklerin çoğu böyle düşünmez. Kadını güzel yapan detayların içerisinde yer alan tebessüme erkekler çok fazla önem verir. Kadının yüzünden eksik olmayan tebessüm erkeğin ona bakış açısını değiştirerek o kadını olumlu bir yerde konumlandırmasında yardımcı olur. Tebessüm etmenin faydaları tabi ki bununla da sınırlı değildir, bir kadın eğer fiziksel açıdan da estetik görünmek istiyorsa yüzünden gülüşünü eksik etmemelidir.

Erkek Gözüyle Güzel Kadın İçin Kilo Unsuru Çokta Önemli Değildir

Güzel görünmeye çalışan kadınlar hayatları boyunca o diyet senin, bu diyet benim diyerek zamanlarını geçiriyorlar. Açık konuşmak gerekirse bu diyetleri de uyguladıkları söylenemez. Yine de siz üzülmeyin, erkekler bir kadını aşırı şişman ya da aşırı zayıf olması dışında normal ve estetik buluyor. Normal kilodan kasıt tabi ki boy ve kilonun orantılı bir şekilde göze hitap etmesinden geçiyor.

Kadınlığı Hatırlatan Detaylar Gözden Kaçmamalı

Kadınlardaki güzellik olgusunu herkes daha çok fiziksel açıdan düşünse de, davranışları ve tutumları da gözden kaçırmamak gereklidir. Erkek gözüyle güzel kadın erkeksi tavırlardan kaçınmalı, kendi cinsiyetini belirten tutumlar sergilemelidir. Maskülen davranışlar ne kadar tercih meselesi olsa da, bu durum genellikle erkeklerin gözünde güzel bir kadını oluşturmayan unsurların içerisinde yer almakta.

Bu test ilgini çekebilir, “Bir Erkeğin Beni Sevdiğini Nasıl Anlarım Testi “

Ona Değer Verdiğinizi Hissettirmeniz Güzellik İçin Yeterli Olacaktır

Kadınlar daha çok ilgi beklese de işin aslı erkeklerinde ilgiye muhtaç olduğu su götürmez bir gerçektir. Erkek gözüyle güzel kadın bu yüzden karşısındaki insana ilgi göstermeli ve değer vermelidir.

 

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments