in

Evde hangi hayvanlar beslenir

Hayvan sevgisi çok güzel bir duygudur. Bu duygu sonucunda birçoğumuz evimizde hayvan besliyoruz. Bu karar bazen bizim kendi kararımız olurken, bazen de evin küçük üyelerinin dayanılmaz ısrarları sonucunda oluyor. Elbette evde beslenen hayvan türü biraz kısıtlı oluyor. Hem onları doğadan ve doğal yaşam ortamlarından koparmamak için, hem de evde bakımları zor olduğu için birçok hayvan evde beslemek üzere tercih edilmiyor. Sadece eve uyumlu ve ev şartlarında yaşayabilen hayvanlar evde beslemek üzere tercih ediliyor. Peki, bir hayvan sever olarak evde hangi hayvanlar beslenir, biliyor muydunuz? İşte ev ortamına ayak uydurabilen o sevimli dostlar;

İçerik Tablosu

Köpekler

Evde hangi hayvanlar beslenir sorusuna herkesin verebileceği ilk yanıt elbette köpekler oluyor. Birçok farklı köpek ırkı bulunuyor. Her ırk evde beslemek için uygun olmuyor. Ancak öyle sevimli ve uysal bazı ırklar bulunuyor ki, bu köpeklerin ev dışında yaşama tutunması zor oluyor.

Evde hangi hayvanlar beslenir sorusuna verilen çok genel bir yanıt olarak köpekler karşımıza çıksa da, bu seçimlerde yine özenli olmanız gerekiyor. Bazı köpek ırklarının yaşam alanı doğa oluyor. O köpekleri alıp evde onlara bakmak demek aslında onlara kötülük yapmak demek oluyor. Büyük köpek ırklarının evde bakımı çok zor oluyor. Yine çok tüy döken köpeklerin evde bakımı oldukça zor oluyor. Eğer evlerinizde bir köpek beslemeye karar verdiyseniz, bunun için en uygun ırkları seçmeniz gerekiyor.

Balıklar

Evde hangi hayvanlar beslenir diye bir araştırma yapıyorsanız en zahmetsiz ve eve en çok yakışan hayvanlar şüphesiz ki balıklar oluyor. Keyifli bir akvaryum içerisinde ya da fanuslarda yaşayabilen balıkların bakımı da oldukça kolay oluyor. Her gün belirli saatlerde verdiğiniz yemleri ve belirli aralıklarda değiştirdiğiniz suları ile balıklar sizlere oldukça keyifli bir ev arkadaşı oluyor.

Kuşlar

Evde hangi hayvanlar beslenir sorusunun vazgeçilmeyen yanıtlarından birisi de kuşlardır.  Özellikle muhabbet kuşları hem evlerinize renk hem de canlılık ve hareket katıyor.

Hamster

Aslında bir fare olan hamsterlar çok sevimli ve ilgi çekici yapıları ile evlerinize neşe katıyor. Evde bakımı oldukça kolay olan hamster için güzel bir ortam kurduğunuzda sizinle uzun süreler keyifli bir şekilde yaşayabilirler.

Kediler

Elbette evinizin de hayatınızın da en sadık dostlarından birisi kedilerdir. Evde beslemek üzere birçok kedi ırkı bulunuyor. Onları iyi araştırabilir ve evlerinizde size bir can yoldaşı olarak kedi seçebilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments