in

Evde maymun beslemek kolay mı

Evde maymun beslemek Çarli ile büyüyen bir nesil için her zaman çok ilgi çekici olmuştur. Sevimli tipleri ve insanlara benzeyen yapıları ile her zaman insanların ilgi duyduğu maymunlar yine biz insanlar tarafında evcilleştirilmeye çalışılmaktadır. Ormanların bağrından kopup gelen bu hayvanları eve hapsetmek ve onları bir çocuk gibi sevip beslemek ne kadar mümkündür, ya da ne kadar doğrudur?

Evde maymun beslemek sizin içinde ilgi çekici gelebilir. Özellikle en küçük cinsleri için kolay bir ev yaşamı olabileceğini ve onlara çok güzel bakabileceğinizi düşünebilirsiniz. Evde maymun besleyen ve bu tecrübelerini dijital ortamlarda paylaşan insanların yorumlarına kısaca baktığınızda ise aslında bunun pekiyi bir fikir olmadığını anlayabilirsiniz.

Evde maymun beslemek kolay mı diye sonra hayvan severler için daha önce bunu deneyimlemiş olan kişilerin birçoğundan aynı cevap gelmektedir. Hayır, bu sandığınız kadar kolay bir iş ve kolay bir süreç değildir. Çünkü maymunlar yapıları gereği evde var olabilen canlılar değildir. Bunu duyduğunuzda zaten birçok hayvan evde bakılmaya uygun değil, ama bakılıyor diyebilirsiniz. Ancak maymunlar hareketli yapıları sayesinde oldukça zorlayıcı süreçler yaşatmaktadır. Ev içinde takip edemeyeceğiniz, peşinden gidip yakalayamayacağınız, atik ve ani hareketleri ile oradan oraya zıplayan ev evde birçok eşyaya zarar veren bir maymun düşünün. Evet, maymunların evde yaşantıları da tam olarak bu şekildedir.

evde maymun beslemek yasak mı

Evde maymun beslemek oldukça zor bir süreçtir. Dışarıdan baktığınızda çok sevimli duran her maymun türü evde hiç ummadığınız sorunlar yaşatabilecektir. Avizeler arasında hoplayan, elinizdeki yemekleri alıp kaçan, sürekli olarak tuvaletini altına yapan bir hayvanın evde varlığı sizi çok kısa sürede yoracaktır.

Zaten ülkemizde evde maymun beslemek isteseniz ve maymunlar yapısal olarak evlere uygun olsalar da bunu yapamazsınız. Çünkü 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanunu ile ülkemizde yırtıcı ve vahşi hayvanların evde beslenmesi yasaklanmıştır. Her tür maymun bu sınıfa girmektedir. Yine maymunların AIDS, hepatit ve kuduz gibi hastalıkları taşıma ve bulaştırma riski yüksektir. Bundan dolayı siz ne kadar çok isteseniz de evde maymun beslemek hem çok zor hem de yasaktır.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments