in

Evden Gitmek istiyorum Ne Yapmalıyım

Traveler in the rocky desert

Gençlik döneminde birçok gencin kafasından geçen bir düşünce vardır, o da evden gitmek istiyorum karmaşasıdır. Aslında aile evinin sağladığı imkanların ve rahatlığının pek te farkında olmayan genç kesim, daha özgür olabilmek ve daha rahat olacakları düşüncesi ile evden ayrılmak düşüncesine kapılırlar. En çok gençlik dönemlerinde baş gösteren bu durum aslında geçici bir süre hissedilmektedir. Uzun süreli ve mantık çerçevesinde düşünen tüm gençler bu düşüncenin sağlıklı bir yol olmadığı kanaatine varmaktadırlar.

Evden gitmek istiyorum diye düşünen gençlerin öncelikle aceleci karar vermemesi çok önemlidir. Aile ile arasında yaşanan bir gerilimden dolayı fevri davranan ve evi hazırlıksız bir şekilde terk eden gençleri zorlayıcı bir hayat beklemektedir. Bu nedenle evden gitmek istiyorum diye bir düşünceniz varsa, bu bir anda alınmış bir karardan ziyade uzun süredir aklınızda olan ve tabanında birtakım hazırlıklar yaptığınız bir süreç olmalıdır.

Evden Gitmek istiyorum Diyen Gençlerin Dayandığı Bahaneler

Evden gitmek istiyorum düşüncesine sahip olan gençler genellikle ailesi ile arasında sürekli gerginlikler ve tartışmalar yaşayan bir kitledir. Aile bireyleri ile yaşanan bu gerginlikler evi terk etmek için kullanılan en önemli bahanelerdir.

Kendi ayaklarımın üstünde durmak istiyorum düşüncesi de birçok genci evden ayrılmaya iten bir bahanedir. Daha özgür olmak isteyen, kazandığı para ile kendi başına yaşamak isteyen geçler evden gitmek istiyorum diye harekete geçerler ve aslında genç yaşta çok büyük sorumluluklar alarak hayatlarını çok daha zor bir hale getirirler. Aslında aile birlikte yaşanan bir hayatta kendi ayaklarınızın üstünde duruyor olmanız her zaman daha kolay olacaktır.

Aile baskısı gençleri evden soğutan en büyük nedendir. Yeterince özgür olamayan ve aile baskısından kurtulmak için tek başına bir yaşam tercih eden gençler aile baskısını bahane ederek evi terk etme planları yapmaktadır. Yoğun bir aile baskısına maruz kalıyorsanız ve evden gitmek istiyorum diyorsanız, bunu planları bir şekilde yapmanız sizin avantajınıza olacaktır. Aksi halde aileden uzak bir yaşam içerisinde mücadele edemeyerek geri dönmek zorunda kaldığınızda baskının daha da artmış olduğunu göreceksiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments