in

Evli kadın neden başkasına ilgi duyar

Toplumsal olarak hepimizin bilmiş olduğu bir gerçek vardır. O da kadınların her zaman erkeklere oranla tek eşliliğe daha çok yakın olmalarıdır. Aldatmak denildiğinde ilk olarak erkekler akla gelmektedir. Ve kadınlar için her zaman sadakat ve tek eşlilik ön planda olmaktadır. Bu bilinenlere rağmen aslında kadınlar da artık aldatma konusunda erkeklere yaklaşıyor. Özellikle evli kadın neden başkasına ilgi duyar, eşlerini neden aldatıyor? Bu sorular erkekler tarafından çok merak ediliyor. Kendileri aldattıklarında pek te sorun olmuyor ancak kadınların başka erkeklere ilgi duyması erkekleri oldukça rahatsız edebiliyor.

Elbette kadınlar her zaman monogam yani tek eşliliğe inanıyor. Ancak bazı nedenler var ki kadınların ilişkilerinde başka erkeklere gönlünün kaymasına imkan sağlayabiliyor. Bu nedenler en çokta erkekler tarafından merak ediliyor. İlişkilerinde kadınları ellerinde tutmak isteyen erkekler için işte kadınların başka bir erkeğe gönlünün kaymasının bazı nedenleri;

  • Kadınlar ilişkilerinde her zaman sevgi, aşk ve romantizm arıyor. İlk başlarda kadınlara bu duyguları en üst düzeylerde yaşatan erkekler ilişki monotonlaştıkça artık bu detaylardan vazgeçiyor. Ancak kadınların bunlardan hiçbir zaman vazgeçmediğini ve her zaman sevgi ve ilgiyi aradıklarını bilmelisiniz. Evli kadın neden başkasına ilgi duyar sözünün hem bilimsel hem de toplumsal en net yanıtı ilgisi azalan bir eş ya da sevgili olacaktır. Çünkü duygusal olarak boşlukta kalan kadınların bu boş alanlarını dolduran bir erkek çıktığında, kadınlar ister istemez bu ilgiden etkilenecektir. Ve ona duygusal bir tatmin yaşatan bu kişilere karşı ilgi duymaya başlayacaktır.
  • Eğer evliliğinizde çok yoğun bir tempo ile çalışıyorsanız ve işinizi karınızdan önde tutuyorsanız bu sizin için oldukça tehlikeli bir durumdur, işine aşık olan adamlarla evli olan kadınlar her zaman büyük bir boşluk içerisinde olacaktır. Onlara her ne kadar tüm maddi imkanları sağlıyor olsanız da işinizi karınızdan çok seviyor olmanız yada öyle görünmeniz kadınların başka erkeklere ilgi duymasının en önemli nedenlerinden olacaktır.
  • Evli kadın neden başkasına ilgi duyar diye merak edenler için kadınların yaşamış olduğu sosyal alan değişiklikleri bunun için çok geçerli bir neden olacaktır. Yeni bir ortama giren kadınlar burada kendisine ilgi gösteren erkeklere karşı korumasız olabilir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments