in

Fırfırlı Köpek Balığı Gebelik Süresi hakkında merak ettikleriniz

Yaşayan fosiller şeklinde isimlendirilen ve bununla beraber bazı efsanelerin de temelini oluşturduğu düşünülen fırfırlı köpek balığı gebelik süresi ile de insanları hayrete düşüren bir canlı türüdür. Köpek balıklarından farklı olan yapıları ile de oldukça dikkat çekmesinin yanı sıra çoğu konuda da gerçekten standart olarak bilinen detayların dışına çıkmaktadır.

Fırfırlı Köpek balıkları, genel olarak denizin dibine yakın yerlerde yaşamlarını sürdüren canlılardır. Fırfırlı ismine sahip olmasının nedeni de solungaçlarının kenarlarında fırfırlı yapıların bulunmasından kaynaklanmaktadır. Ayrıca farklılığını net bir biçimde gösteren başka ir detay da ağzının normalin zıttı şekilde arka kısmında bulunmasıdır. Diğer canlılardan bu konuda bir hayli farklıdırlar.

Fırfırlı Köpek Balıkları Hakkında Ne Bilmeliyiz?

Fırfırlı Köpek balıkları genel hatlarıyla bizi şaşırtan hayvanlar olmaktadırlar. Çünkü dediğimiz gibi çoğu hali normalden farklıdır. Bunların yanı sıra çok eskiden var olan türlerle de olan benzerliği ile büyük bir önem taşımaktadır.

Fırfırlı köpek balığı gebelik süresi de ayrıca şaşırmanıza neden olabilecek noktalardan çünkü uzun olan gebelik süreleri ile de büyük bir rekor sahibidirler. Sadece bir gebelik dönemleri üç buçuk yıla kadar dayanabilmektedir ve bu gerçekten de oldukça uzun bir süreç anlamına gelmektedir. Zaten buna dek olarak da belirli bir gebe kalma dönemleri yoktur. İstedikleri dönemde, istedikleri zamanda gebe kalmaları mümkündür.

Fırfırlı Köpek Balıkları Gebeliği Nasıldır?

Fırfırlı köpek balıkları gebelik süresi bu derece fazlayken aynı zamanda üreme dönemleri içerisinde iki ile on beş yavru arasında doğurabilme durumları da vardır. Bu da az sayılmayacak kadar yüksek bir sayı anlamına gelmektedir ki hakikaten de öyle.

Tüm hayvanlar içerisinde en uzun gebelik süresine sahip olan bu fırfırlı köpek balıklarının, daha birçok farklılık bulundurmaları ile beraber bu derece uzun bir gebelik süresi ve ortalama olarak altı yavru doğurma kapasitesi ile, doğurganlık oranının az olduğu da çok net bir biçimde bellidir. Bulunduğumuz dönemde daha birçok soru işareti de bulunduran bu hayvanlar diğer köpek balıklarının da dışında bir yapıya sahiplerdir. Beslenmeleri, fiziksel özellikleri, üremeleri, yaşam alanları tamamen farklıdır.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments