in

Köpek Zehirlenmesi Belirtileri ve en çok merak edilen detaylar

Evlerimizde bizimle beraber yaşayan köpek dostlarımıza her daim özenli yaklaşırız. Bu yaklaşımımız da aslında bizim daha sağlıklı hareket etmemize ve onların yaşamlarını daha iyi seviyeye çıkarmamıza yardımcı olmaktadır. Bu noktada da aslında örnek göstermek gerekirse köpek zehirlenmesi belirtileri bilmek onun için hızlı şekilde hareket edip en az hasarla kurtulmasına yardımcı olmamız anlamına gelmektedir.

Diğer yandan bu tarz davranışlar, evcil hayvanınız konusunda endişelerinizin de bir nebze olsun hafiflemesine neden olmaktadır. Çünkü sıfır bilgi ile çıkılan yol ve bilgili, donanımlı şekilde atılan adımlar arasında büyük farklar vardır. Köpek zehirlenmesi belirtileri hakkında bir şey bilmeyip, bunun gelip geçici bir durum olduğunu düşünmek, dostunuz için ciddi manada bir zaman kaybı anlamına gelmektedir ve istemeden, işlerin daha da kötüye gitmesine neden olabilirsiniz.

Köpek Zehirlenmesi Belirtileri Nelerdir

Köpek zehirlenmesi belirtileri aslında araştırdığınızda da görebileceğiniz gibi belli başlı temellerden oluşmaktadır. Yani köpeğinizin ishal olması zehirlendiği anlamına gelebilmektedir. Elbette bu her ishal olduğu zaman zehirlendi demek olmasa da ishal, bir sıkıntı olduğunun en net kanıtıdır.

Halsizlik hissettiğini fark etmeniz, yüksek ateşi olması, kusması gibi belirtiler de aynı şekilde köpeğinizin zehirlendiğini düşünmenize yardımcı olmaktadır. Zaten bunları bir arada gördüğünüz takdirde yapmanız gereken şey kesin olarak köpeğinize buna neyin sebep olduğunu bulmanızdır. Çünkü bu onu iyileştirme aşamasında oldukça önemlidir.

Köpekleri Ne Zehirler

Köpeğiniz birçok nedenden ötürü zehirlenmiş olabilir. Bunlara da örnek göstermek gerekirse böcek ilacı, etilen glikol, diş macunu, sakız, kimyasal temizlik malzemeleri, piller, bataryalar, fare zehrini gösterebiliriz. Bunun yanında bazı bitkiler de köpeklerde istenmeyen sonuçlara ve zehirlenmelere neden olabilmektedir.

Bu gibi bir durumu yaşadığınızda, tekrarlanmaması için yapmanız gereken de köpeğinizin ulaşımının olduğu alanlarda bu tarz maddelerin, besinlerin bulunmamasına özen göstermenizdir. Çünkü onu ne kadar ihmal ederseniz ve ne kadar dikkat etmezseniz zarar görme olasılıkları da bir o kadar yüksek olacaktır. Ayrıca ek olarak, köpeğinizin bozuk yiyeceklere ve çöplere ulaşımını da kısıtlamanız en doğru harekettir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments