in

Fitil ne işe yarar – Fitil hangi durumlarda kullanılır?

Fitil formundaki ilaçlar birçok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. Kullanım alanlarını say say bitiremeyeceğimiz bu mucizevi ilaçlarının yararları da bulunmaktadır. Fitil ne işe yarar adlı yazımızda ise sizler için fitilin yararlarını derledik.

Fitil Nedir?

Hasta ilacı oral yolla yahut yutmakta sorun çektiğinde anüsden vücuda verilen tedavi edici ilaçlardır. Fitiller kalın bağırsak ile buluştuğunda buradaki mukozalar sayesinde tün vücuda yayılmaktadır. Hasta oral yolu ile ilacı aldığında  sorunlar yaşıyorsa fitil kullanabilir. Öte yandan bebeklerde de ilaç yutamadığından fitil yolu ile tedaviye başvurulmaktadır.

Fitil ne işe yarar ?

Kronik mide sorunlarınız yahut ilaçlara karşı midenizde oluşan sorunlar beliriyorsa ilaç tedavisini oral yol ile almanı sizin için tehlikeli olabilir. Bu durumlarda ise hekimlerin başvurduğu bir yol olan fitil ile oral yol yerine anal yol ile tedaviye devam edilir.

Fitil ne işe yarar konusunda fitilin diğer bir en çok kullanıldığı alan ise hasta da oral yollu ilaç tedavilerine kusma veya mide bulantısı oluşuyorsa ivedilikle fitile başvurulur. Hasta oldukça rahat bir şekilde anüs yolu ile bağırsaklarından eriyen ilaç ile tedavisine devam eder.

Hastalığınız solunum yollarınızda sorunlara neden olduysa fitil tedavisine başvurulmaktadır.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments