in

SevdimSevdim

Cool Ne Demek – Cool Kelimesi Hangi Durumlarda Kullanılır?

Son zamanlarda yaşamımız içerisine yerleşen “cool” kavramı konuşmalarımızda oldukça yer almakta. Dilimize farklı dillerden giriş yapan bu kelime toplumumuz tarafından ve genç yaştaki inşalar tarafında sıklıkla kullanılmaktadır. Eğer sizde cool kelimesinin ne anlama geldiğini merak ediyorsanız, cool ne demek adlı yazımıza göz atmanızda fayda var.

İçerik Tablosu

Cool Ne Demek?

Cool olmak veya cool kelimesinin kökeni çok eski zamanlarda kullanımlarına kadar gitmektedir. Cool kelimesinin çıkış yeri siyahi insanların hapishanelerdeki tavır ve davranışlarını simgelemek amacıyla kullanılmaktaydı. Cool sözcüğü gardiyanlara karşı gelen siyahi mahkumlar için kullanılırken cool ne demek İngilizce bağlamında evrimleşti. Evrimleşen cool kelimesi daha sonra toplum içerisindeki isyankar ve muhalifler tarafında da dile getirilmeye başlandı.

Cool Ne Demek Türkçesi

Cool kelimesi dilimizde havalı olmak anlamına gelmektedir. Sadece havalı olmak anlamıyla sınırlandırılamayan bu kelime aynı zamanda davranışları ile eşsiz, eşi bulunmayanlar anlamına da gelmektedir. Cool olmak söz öbeği ise tavır ve hareketleri ile insanların arasında bir bireyin tek olmasıdır. Cool olan insanların hareketleri ve tavırları asla kimseye benzememekle kalmayıp sadece kendilerine özgüdür. Cool olanlar büyük toplulukların arasında fark yaratır, diğerlerine asla benzemezler. Sıradanlık ile cool asla bir araya gelemez.

Cool Ne Demek Klima?

Klima içerisinde birçok fonksiyonlar bulunmaktadır. Klima kumandası üzerindeki cool fonksiyonu ise soğutma modunu simgelemektedir. Klima kumandalarınızdan mode tuşu ile cool modunu rahatlıkla ayarlayabilirsiniz. Klima cool moduna geçtiğinde ortamı soğutmaya başlayacaktır. Cool modu yaz sıcaklarında kullanmak daha mantıklı bir karar olacaktır.

Samsung klimalarda da aynı şekilde soğutma anlamına gelen cool modu mekanınızdaki havayı ve ortamı soğutmaktadır. Samsung klima cool ne demek konusunda da cool modu diğer klimalar ile benzerlikler göstermektedir.

Super cool ne demek?

Super cool dilimizde “aşırı soğutma” anlamlarını içermektedir. Klimalarda bazı super cool modları bulunurken bu kelime gerçek hayatta da farklı anlamlar içermektedir. Yaşantımızda super cool söz öbeğini birisi veya kendimiz için kullanabiliriz. Bir insan çok havalı olduğunda kullanılan super cool kelimesi karşımazdaki insana bir iltifat göstergesidir. Super cool kelimelerini arkadaşlarınıza ve yakınlarınıza iltifat ederken kullanabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments