in

Game Master Ne Demek? Game Master Kimlere Denir?

Günümüzde ne kadar birçok MMORPG yada FRP oyunlar popülaritesini kaybetmiş olsa da halen hayranları onları sıkı sıkı tutmakta. Bu oyunların ihtişamlı dönemlerine döndüğümüzde ise oyun sunucularının ne kadar kalabalık olduğunu herkes bilir. Oyun sunucu içerisindeki kısaltması GM olan game master’lar ise her zaman merak konusu olmuştur. Eğer sende game master ne demek sorusuna bir yanıt arıyorsan yazımıza göz atmanda fayda var.

Game Master Ne Demek? Game Master Kimdir?

Her ülkenin bir başkanı, her şirketin de bir yönetici her zaman bulunmaktadır. En küçük yerleşim birimlerinde bile muhtarlar yada onlara benzer yöneticiler yer alır. Oyunlarda ise durum gerçek hayattakine çok benzer. Çevrim içi şekilde binlerce kişinin aynı anda oynadığı sunucularda düzenin olması da gereklidir.

game master ne demek

Oyun içerisindeki ve oyun sunucusunda yer alan ve oyunun düzeninden sorumlu olan yöneticilere game master denir. Game master ne demek hususunda diğer bir merak edilenler ise game master’ların tam olarak ne yaptığıdır.

Game Master Görevleri

  • Sunucudaki oyuncuların düzenini gözetir.
  • Oyun içerisinde yapılan her türlü emek hırsızlığına karşı gelir.
  • Oyun kodlarında değişiklik yapamaz, oyunun sahibi değildir.
  • Game master ne demek konusunda en çok yanlış bilinen kavram ise game masterlarının oyunun sahibi sanılmasıdır. Tabi ki böyle bir durum söz konusu değildir. Game master’lar oyun sunucusundaki karışıklıklarının önüne geçmek için bulunurlar.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments