in

SevmedimSevmedim

Emo Ne Demek ? Kimlere Emo Denir

emo erkek

Emo Ne Demektir ? Kimler İçin Emo Kelimesi Kullanılır?

Emo Ne Demek? Emo aslında ergenlik döneminde gençleri etkisi altına alan bir alt kültür olarak biliniyor. İngilizce emotional kelimesinin kısaltması olarak kullanılan emo ne demek diye merak edenler için net bir açıklamadan çok birçok farklı tarif var.

İçerik Tablosu

Emotional kelime anlamı olarak duygusal demektir. Punk akımının yükselmesi ile birlikte 2000’li yıllarda trend olan ve kendilerine Emotional kelimesinden yola çıkarak Emo ismini takan gençler bu akımın başlangıcı oldular. Ve o günden bugüne hala belirli bir yaş aralığında emo olan birçok genç var.

Emo ne demek sorusundan daha çok emo kimlere denir sorusunun açıklaması bulunuyor. Ergenlik döneminde olan, spreyle saçlarını kabartan ve düz fön ile tek gözleri kapanacak şekilde yana yatıran gençlere emo deniliyor. Yine gözlerinin etrafına siyah kalem çekmeleri, abartılı piercing kullanmaları ve dövmeleri onların en belirgin özelliklerinden.

 

Farklı giyim tarzları ve konuşmaları ile her ortamda dikkat çeken emo kültürü aslında tüm yaşantınız boyunca sahip olabileceğiniz bir tarz değil. Yaşınız ilerlediğinde ve artık ergenlikten gençliğe adım atmaya başladığınızda bu akımın bir parçası olmaktan çıkacaksınız.

emo ne demek emo kimlere denir

Emoların Kişilikleri Nasıl Olur

Aslında hepimiz emo ne demek diye merak ediyoruz. Emo olarak bilinen bu kültür tüm dünyada yaygın olarak karşımıza çıkıyor. Dünyaya bakıldığında emolar her sınıftan insanı içerisinde barındırıyor. Zengin ya da fakir ayrımı yapılmıyor.

Oysa ülkemizde emo gençlerine bakıldığında biraz daha maddi durumu iyi olan gençlerden oluştuğu görülüyor. Çünkü farklı giyimlerini oluşturan markalara bakıldığında veya yaşadıkları evlere bakıldığında bu kolaylıkla anlaşılıyor. Ve bu tür bir tarz aslında emo akımına ters düşüyor.

Emo ne demek sorusuna verilen yanıtlara bakıldığında aslında duygusal boşlukta olan, kişilikleri oturmamış ve kendine güveni olmayan gençler karşımıza çıkıyor. Kendilerini bu özelliklerinde dolayı her şeyden soyutlayan emolar siyah ojeleri ve aykırı tipleri ile varlıklarını ispatlamaya çalışıyor.

Emo ne demek ve emolar nasıl anlaşılır diyorsanız yaşadığınız şehirde grup halinde geze aykırı ergenlere dikkatlice bakmalısınız. Bunlar düşük bel ve kareli pantolonları, converse marka ayakkabıları ve uçuk tarzları ile kendilerini hemen belli ediyor.

Emo Boy Ne Demek ?

Ergenlik döneminde olan, spreyle saçlarını kabartan ve düz fön ile tek gözleri kapanacak şekilde yana yatıran erkeklere emo boy deniliyor.

emo boy emo ne demek

 

Emo Kız Ne Demek ?

Ergenlik döneminde olan, spreyle saçlarını kabartan ve düz fön ile tek gözleri kapanacak şekilde yana yatıran kızlara emo kız  deniliyor.

 

Emo Tarzı Ne Demek?

Saçlarıyla yüzünü kapatacak şekilde fon çekip, dışarda gezen kişiler için kullanılan bir tabirdir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments