in

Gebelik testinde ikinci çizgi silik çıkıp hamile olanlar

Gebelik testi yaptığınızda beklemeniz gereken o birkaç dakikalık süre hayatınızın en özel anlarından birisidir aslında. Birkaç dakika içerisinde hayatınızı belki de komple değiştirecek olan bir habere hazır olmalısınız. Gebelik testi her zaman en kısa yöntem olarak biliniyor. Kolay uygulanıyor olması ve hemen yanıt alıyor olabilmeniz kullanım oranını artırıyor. Gebelik testi yaptığınızda eğer tek bir kırmızı çizgi oluşuyorsa gebelik yok demek oluyor. Eğer ikinci kırmızı çizgi de oluşuyorsa bu gebesiniz demek oluyor. Ancak bazen gebelik testinde ikinci çizgi ilk çizgi kadar net olamayabiliyor. Bu durumda kadınlar ciddi bir tereddüt yaşıyor. Gebelik testinde ikinci çizgi silik çıkıp hamile olanlar yine de acaba hamile miyim, değil miyim diye ikilemde kalıyor.

İçerik Tablosu

Gebelik testinde ikinci çizgi silik çıkıp hamile olanlar silik çizgi nedeni ile bir şüphe içerisine girebiliyor. İlk çizginin çok net olması ve ikinci çizginin aslında var olması ama silik olması yine de birçok soru işaretini beraberinde getiriyor. Gebelik testinde ikinci çizginin silik olmasının birkaç nedeni olabiliyor. Her zaman en sağlıklı yanıt hastanelerde yapılan gebelik testleri olsa da ilk adım olarak evde yapılan gebelik testleri gerekiyor.

Eğer gebelik testinizde ikinci çizgi silik çıktıysa bunun birkaç nedeni olabiliyor. İşte Gebelik testinde ikinci çizgi silik çıkıp hamile olanlar için ikinci çizginin silik çıkma nedenleri;

Erken uygulanan testler

Gebelik testlerinin yapılması için doğru zaman çok önemlidir. Olması gereken dönemden erken bir zaman diliminde uygulanan testlerde ikinci çizginin silik çıkma durumu oluşabiliyor. Bu tür durumlarda 3-4 gün kadar daha beklemek ve testi yeniden uygulamak en doğru adım olarak biliniyor.

Hamileliğin çok yeni olması

Gebelik testinde ikinci çizgi silik çıkıp hamile olanlar silikliğin nedenini merak ediyor. Ve içlerinde oluşan şüpheyi yok etmek için bunun nedenlerini soruşturuyor. Eğer hamileliğiniz henüz çok yeni ise testlerde oluşan ikinci çizgiler silik olabiliyor.

Döllenmenin geç olması

Bilindiği gibi yumurtlama günü adet düzenine göre tahmini olarak belirleniyor. Bazı kadınlarda yumurtlama olması gereken zamanlarda olmayabiliyor, beklenen tarihten sonraki günlerde yumurtlama olabiliyor. Bu durumda geç döllenme meydana geliyor. Ve bu süreçte yapılan gebelik testlerinde ikinci çizgi silik olabiliyor.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments