in

Gebelik Testinde Sonradan Çıkan Silik Çizgi

Gebelik Testinde Sonradan Çıkan Silik Çizgi

Hamilelik bireylerin istemleri dahilinde ya da istemleri dışında gerçekleşen bir gebelik sürecidir. Bu süreç sonucunda bireyler sağlıklı ve güzel bir evlat sahibi olmayı hayal ederler. Gerek istemli gerek beklenmedik bir gebeliği öğrenebilmenin yolu bu anlamda gebelik testi yapmaktır. Gebelik test kitlerini eczanelerden temin etmek mümkündür. Gebelik testinde sonradan çıkan silik çizgi ise anne adayları için büyük bir soru işaretidir. Gebelik testi yapıldıktan sonra bir müddet bekleyip ardından çıkan silik çizginin anlamı anne adayları tarafından merak edilmektedir.

İçerik Tablosu

Gebelik testinde silik çizgi çıkarsa ne anlaşılmalı?

Gebelik testinde sonradan çıkan silik çizgi belli bir anlam ifade etmektedir. Çoğu zaman test kiti üzerinde koyu renk bir tek çizginin yanında silik bir çizgi görünmekte ve bu da gebeliğin mevcut olduğunun fakat idrarda görünecek kadar HCG hormonu bulunmadığının göstergesidir. Dolayısıyla özellikle gebeliğin erken döneminde gebelik testi yaptıran bireylerin test kiti üzerindeki koyu çizginin yanında silik bir çizgiye rastlaması mümkündür. Embriyonun rahim içerisine yerleşip gelişmesi neticesinde gebe bireylerin vücudundaki HCG hormonunun seviyesi de giderek yükseliş göstermektedir. İşte bu yükselişten sonra yapılacak olan birkaç test neticesinde koyu çizginin yanında görülen silik çizginin de koyulaştığı gözlemlenir.

Hamilelik testinde silik çizginin bulunması durumunda ne yapılmalıdır?

Gebelik testinde sonradan çıkan silik çizgi gebelik testinin tekrarlanması gerektiğini ifade etmektedir. Çünkü bu silik çizginin var olması özellikle gebe bireylerde görülen HCG hormonunun seviyesinin idrarda sabit bir şekilde tespit edilecek kadar fazla olmadığını ifade eder. Bu durumda bir gebelik şüphesi mevcuttur ve HCG hormonunun bir müddet daha yükselmesi beklenmelidir. Bu yükselmenin ardından bireyler gebelik testini tekrar ederek gebeliğin var olup olmadığı ile ilgili kesin bir kanaate ulaşabilir. Bu anlamda güvenilir tespitlerini temin etmek ve eczanelerde satılan testlerden kullanmak büyük bir önem ifade eder. Gebelik testi ile ilgili elde edilebilecek en kesin sonucun özellikle kan tahlilleri neticesinde ortaya konulacağı bilinmelidir. Bu nedenle gebelik şüphesi olan bireylerin idrar testinden önce erken bir tarihte bilgi alabilmeleri için kan tahlili yapmaları gerekmektedir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments