in

Gül renklerinin anlamları nelerdir, hangi gül ne anlama gelir

Ne çok severiz gülleri. Hem kokusu ile hem de birbirinden güzel renkleri ile insanların kalbini, fethetmeyi başaran her bir gül anlam olarak ta çok derin şeyler ifade ediyor. Gül renklerinin anlamları ve bunların neler ifade ettiği ise çoğu insan tarafından merak ediliyor.

İçerik Tablosu

Özellikle kadınların güllere karşı olan zaafı çok iyi biliniyor. Özel günlerde ya da öylesine bir günde alınan güller kadınların kalbine giden yolları sonuna kadar açıyor. Her bir gül farklı bir anlam taşıyor. Bir kadına vermek istediğiniz mesajı tek bir renkli gül ile kolaylıkla verebilirsiniz. Eşiniz, ablanız, anneniz, öğretmeniniz, iş arkadaşınız veya çok yakın bir dostunuz olan hayatınızdaki en özel kadınlara hatırlandığını belirtmek istiyorsanız tek bir gül alabilirsiniz. Ama rengini seçerken çok özenli ve dikkatli olmalısınız. Gül renklerinin anlamları hakkında bir bilgiye ihtiyacınız varsa işte hangi gülün en anlama geldiğini buradan öğrenebilirsiniz.

Kırmızı gülün anlamı

Şüphesiz ki güller arasında en çok sevilen ve en popüler olan güller kırmızı güllerdir. Ve herkesin bildiği gibi kırmızı güller aşkın temsilcisidir. Kırmızı tek bir gül aşk demektir. Karşınızdaki kadına seni seviyorum diyebilmenin en güzel ve en sade yoludur. Sevdiğiniz kadına yılın her gününde kırmızı bir gül hediye edebilirsiniz. Bunun için evlilik yıl dönümleri, sevgililer günü, doğum günü gibi özel anlar tercih edilse de ansızın gelen bir kırmızı gülün kadınlarda yarattığı his çok farklıdır.

Beyaz gülün anlamı

Beyaz rengin hayatımızda her zaman çok özel ve güzel bir anlamı vardır. Bu beyaz rengin değeri bir de gül ile birleştiğinde çok daha özel ve güzel olmaktadır. Gül renklerinin anlamları nelerdir diye merak edenler için beyaz güller her zaman saflığın ve masumiyetin temsilcisi olacaktır. Karşınızdaki insanlara beyaz gül aldığınızda onlara sevginizin ne kadar saf ve masum olduğunu anlatabilirsiniz.

Sarı gülün anlamı

Gül renklerinin anlamları çok merak ediliyor. Özellikle rengi ile insanları büyüleyen sarı güllerin nasıl bir anlamı olduğu çok araştırılıyor. Sarı güller arkadaşlığın en güzel temsilcisi olarak kabul ediliyor. Sizin üzerinizde emeği olan her bir kadına ya da minnet duygunuz olan tüm güzel kadınlara onları hatırladığınızı sarı güller ile anlatabilirsiniz. Teşekkür etmek, minnetlerinizi sunmak için sarı gülleri kullanabilirsiniz. Anneler gününün, öğretmenler gününün en özel hediyeleri sarı güllerdir.

Pembe gülün anlamı

Belki de gülün en güzel hallerinden birisi de pembe güllerdir. İçerisinde her zaman mutluluk, sevinç, incelik ve tatlılık barındırmaktadır. Bir kutlama için en güzel tercih pembe güllerdir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments