in

Hacamattan Sonra Cinsel İlişki Neden Yasak?

Hacamattan Sonra Cinsel İlişki Neden Yasak?

Hacamattan sonra cinsel ilişki neden yasak, diye baktığımızda aslında buna neden olan durumun en önemli sebebinin kişinin dinlenmesinin gerekmesidir. Hacamattan sonra esas yasak olan durum kişinin fiziksel aktivitede bulunmasıdır. Vücut bir yenilenme dönemi içerisinde olduğu için onu çok sıkmamalı, hatta mümkün olduğunca kişi yatarak dinlenmelidir.

Bu dönemi atlattıktan sonra cinsel ilişkiye girmek bir sorun olmayacaktır. Hatta hacamat cinsel fonksiyon bozukluklarının bazılarına iyi gelebilir. Bu nedenle kesinlikle uzun süreli bir yasaktan söz edilmemektedir.

Hacamat vücudumuzdaki kirli kanı, zararlı toksin maddelerinin vücuttan uzaklaştırılması ve vücudun yeniden sahip olması gereken iç dengeye ulaşması amacı ile yapılan bir uygulamadır. Bu uygulama eskiden her ne kadar sadece atadan kalma bilgilerle uygulanıyor olsa da günümüzde sağlık çalışanları ve hekimler tarafından daha güvenli şekilde ele alınmaktadır.

Bu tür sağlık merkezlerinden gerçek bir tıp doktoru ya da hemşire gibi sağlık personellerinin hacamat işlemi yapmasına izin vermelisiniz. Bu tür bir sertifikasının olup olmadığına da dikkat etmelisiniz. Kan akıtma olayı gerçekleşeceği için bunun mutlaka işinin ehli kimseler tarafından yapılıyor olması sağlınızı riske atmamak açısından çok ama çok önemlidir.

Bunun dışında hacamat sonrası dönemde dikkat etmeniz gereken bazı durumlar olacaktır ki vücut hem işlem sonrası dinlenebilsin, kendine gelebilsin hem de iç dengeyi daha hızlı ve olması gerektiği şekilde bulabilsin.

Bunu başarmak adına kişinin duş almaması, yürüyüş yapmaması, mümkünse işten izin alması ve evinde uygulama sonrası 3-4 gün dinlenmesi önerilmektedir. Hatta vücudu yormamak ve toparlanmasına yardımcı olmak adına salata, zeytinyağlı hafif sebze yemekleri gibi ağır yağlı ve şekerli olmayan sağlıklı besinler tüketilmelidir.

Dikkat edilmesi gereken durumlardan biri de cinsel perhiz uygulanmasıdır. Hormonlarınızın ve vücudunuzun iç yapısının dengelenmesi için birkaç gün cinsel perhiz uygulamak en doğrusu olacaktır. Bu şekilde hareket ederek ve dinlenerek hem hacamattan mümkün olan en yüksek verimi alırsınız hem de vücudunuz çok kısa bir zamanda eskisinden çok daha dinç ve gençleşmiş bir hale gelir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments