in

Yasak aşk ne kadar sürer

Son yıllarda en yakın çevremizde bile yaşanan yasak aşklarda hızlı bir artış görülüyor. Yayınlanan dizilerin birçoğunda ele alınan konu genellikle yasak aşklar oluyor. Bu kadar hayatımızın içindeyken yasak aşk hakkında merak edilen şeylerde gün geçtikçe artıyor. Yasak aşk neden çekicidir? Yasak aşk ne kadar sürer gibi sorular insanların merak ettiği en önemli konular oluyor.

Yasak aşk ne kadar sürer sorusuna verilebilecek net bir yanıt olmasa da bu konuda yapılan bir genelleme söz konusu oluyor. Elbette yasak aşkı yaşamak ta idare etmek te her iki taraf için çok zor bir süreçtir. Bunu uzun yıllar idare edebiliyor olmak çok nadir rastlanan durumlardandır. Yasak aşklar genellikle kısa süren ilişkiler oluyor.

Yasak aşk ne kadar sürer konusunda çok önemli bazı dinamikler bulunuyor. Aşkı yaşayan kişilerin yaşları ve hayata bakışları bu süreci maksimum düzeyde etkiliyor.

Genç yaşlarda yasak aşk

Genç yaşlarda insanlar biraz daha gözü kara oluyor. Daha heyecanlı ve deli dolu olabiliyor. Bu tür duygularla bir yasak aşkı idare etmek takdir edersiniz ki çok zor oluyor. Bu nedenle genç yaş aralığında yaşanan yasak aşklar hep çok kısa sürüyor.

Yasak aşkta taraflarında birinin yaşı çok genç, diğeri olgunsa ve yaşı genç olan taraf kadınsa bu ilişkilerde de zamanlama öyle çok uzun olamıyor. Çünkü tek tarafın idare gücü ve sabrı da bir yere kadar olabiliyor.  Yasak aşk ne kadar sürer diye merak edenler bu yaşlarda pekte uzun olmayacağını biliyor. 20

İleri yaşlarda yasak aşk

Belkide yasak aşkın en tehlikeli olanı ileri yaşlarda yaşanan aşklar oluyor. İleri yaştan kastımız olgunluk düzeyinde 35/40 yaştan sonra yaşanan süreçtir. Bu yaşlardan sonra yasak aşk yaşamaya başlayanlar her zaman olayı en iyi şekilde idare edebiliyor. Birbirlerine karşı saygılı olabilen, anlayışlı olabilen ve empati kurabilen yasak aşk tarafları genellikle bu yaşlarda karşımıza çıkıyor.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments