in

Hamile Değilim Ama Karnımda Çizgi Var

Hamile Değilim Ama Karnımda Çizgi Var

Hepimiz genel olarak kusursuz olmak isteriz. Bunun için de önceliklerimiz hep fiziksel oluyor. Her birimiz hep güzel görünmek, hatasız olmayı umuyoruz. Böyle bakıldığında da kadınların en büyük problemlerinden biri çatlaklar oluyor. Özellikle internet üzerinde sürekli rastladığımız şey, hamile değilim ama karnımda çizgi var şikayeti oluyor.

İçerik Tablosu

Bu şikayetler gözlendiğinde de bir hayli fazla olduğunu görebiliyoruz. Yine de aslında bu çizgilerin nedeni hamilelik değil. Genel olarak hamilelikte yaşanmasının nedeni de hızlı kilo alımı ile alakalı oluyor. Çatlaklar da sürekli olarak kilo alıp vermekle bağlantılı oluyor. Çatlaklar, bedenimizde yaşanan değişimlerden dolayı var oluyor.

Karında Çizgi Neden Olur?

Hamile değilim ama karnımda çizgi var diye düşündüğünüzde de bu sorunun nedeni de kesinlikle belli. Son zamanlarda hızlı şekilde kilo aldıysanız bu karın çizgileri oluşuyor. Bazen oldukça belirgin olabilen bu çizgiler, görünüş olarak da rahatsız edebiliyor. Yine de büyük bir problem değil. Zamanla rahatsız edici, kırmızı halini kaybediyor. Bir dönem sonra kendi ten renginize döndüğünü de görebiliyorsunuz.

Genel olarak düşünüldüğünde hamile değilim ama karnımda çizgi var sorusunda da belirli nedenleri oluyor. Bazen bu çatlakların olması da kişiden kişiye değişiyor. Çünkü bazılarının karnındaki çizgiler çok kolay oluşurken bazıları hamileyken dahi çatlakları olmuyor. Bu sorun kesin olarak belirli yerlerde beliriyor.

Karın Çizgileri İçin Ne Yapılmalı?

Bakıldığı zaman hamile değilim ama karnımda çizgi var diyen herkesin bu sorunu sonradan çözmesi zor. Bu durum kolay bir şekilde hallolmuyor.  Çünkü genelde bedeni çatlamaya yatkın olanların, kilo verme ve alma dönemlerinde dikkat etmesi gerekiyor. Bunun için de belirli kremler kullanmanız doğru yol olarak görülüyor.

Önceden vücudunuzu tanımanız sizin için oldukça etkili. Çatlakların oluşumu, sonrasındaki tedavi sürecinde oldukça zorluyor. İster istemez bu aşamada da psikolojik olarak yıpranıyorsunuz. Bazen kendinizi sevmediğiniz zamanlar bile olabiliyor. Bu yüzden yapmanız gereken her daim bedeniniz ile ilgili olmanız. Böyle olunca, hep daha iyi sonuçlar ile karşılaşırsınız. Bunlara en iyi örnek de elbette çatlaklardır.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments