in

Haşlanmış Tavukla Ne Yapabilirim, En Farklı Yemek Tarifleri

Tavuğun Türk mutfağında önemli bir yeri vardır.  Farklı türde tavuk ile hazırlanan çok lezzetli yemek tarifleri bulunmaktadır. Protein açısından yüksek olan tavuk etinin en faydalı hali haşlanmış olarak kullanılmaktadır. Düşük kalorili ve yüksek proteinli haşlanmış tavukla ne yapabilirim diye merak eden mutfak tutkunları için bazı alternatifler sunalım. İşte haşlanmış tavuk eti ile yapılan birbirinden lezzetli tarifler;

İçerik Tablosu

Tavuk haşlama

Tavuk haşlama tavuk bagetleri ve sebze ile yapılan çok lezzetli bir yemektir. Bu yemekte baget tavuklar ile birlikte patates, havuç, soğan ve sarımsakla birlikte baharatlar kullanılmaktadır. Özellikle pilavla birlikte tüketilen bu lezzetli yemek haşlanmış tavukla ne yapabilirim diye soranların öncelikli tercih edilir.

Tavuklu salata

Sağlıklı beslenmek isteyen ve her zaman yediğine dikkat eden kişilerin tercihi salata çeşitleridir.  En lezzetli ve en doyurucu salatalar ise Haşlanmış tavuk ile hazırlanmaktadır. En sevdiğiniz salata malzemelerini doğrayarak ve içerisine haşlanmış tavuk ilave ederek kalorisi düşük ve doyuruculuğu yüksek çok lezzetli tarifler yapabilirsiniz.

Tavuklu börek

Börek bizim kültürümüzde geniş bir yere sahiptir. Her tür malzeme ile börek yapılan Türk mutfağında haşlanmış tavuktan tavuklu börek yapabilirsiniz. Dilerseniz bu böreği birer kişilik tek tek hazırlayabileceğiniz gibi dilerseniz de bütün bir tepside tavuklu börek yapabilirsiniz.  Tavuklu börek yaparken hazırlayacağınız börek harcında haşlanmış tavuk ile birlikte patates, bezelye ve havuçtan oluşan garnitürler kullanabilirsiniz.

Tavuklu mantı

Her ne kadar mantı denildiğinde insanların aklına et gelsene tavuk ile hazırlanan mantılar da çok farklı ve lezzetli bir alternatif olabilmektedir. Haşlanmış tavukla ne yapabilirim diye farklı yemek tarifleri araştıranlar için tavuklu mantı tariflerini seçebilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments