in

Hiç duyulmamış sahabe isimleri erkek

hiç duyulmamış sahabe isimleri erkek

Sahabeler, İslam’ın bildiricisi ve Allah’ın elçisi olan Hz. Muhammed’in yaşantısı sırasında onu yakın çevresinde yer almış kişilerdir. Bu kişiler Hz. Muhammed ile sohbet edip, onunla birlikte ibadet etmişlerdir. Birçok İslam dinine inanan insanlar arasında saygınlık gösterilen sahabeler geçen süreç içerisinde Müslümanlar tarafında da hayatları okunulmuş ve incelebilmiştir. Böylelikle ortaya çıkan bu durum Müslümanların sahabe isimlerine olan meraklarını da arttırmıştır. Bu çerçeve de yer alan hiç duyulmamış sahabe isimleri erkek konusu da bir o kadar ilgi çekicidir. Eğer sizde erkek sahabe isimlerini merak ediyorsanız yazımıza göz atabilirsiniz.

İçerik Tablosu

Ebu Akil

İslam dinini yaymak ve bu hedefte savaşmak için tüm birikimlerini ve canını tereddütsüzce harcayan Ebu Akil, Hz. Muhammed dönemindeki en önde gelen sahabelerden birisidir. Hiç duyulmamış sahabe isimleri erkek arasında yer alan Ebu Akil, Medine’de yaşayan ensalarlandı.

Ebu-l Yeser

Hz. Muhammed’in yanında yer alarak bütün savaşlar cephede savaşmıştır. İslam tarihinde dönüm noktası savaşlarından olan Bedir Savaşı’nda büyük kahramanlıklar göstererek, İslam’ın yayılmasında büyük rol oynamıştır.

Cüleybib

Evlenme öncesinde savaşta ölen bu sahabe Hz. Muhammed’in yakın çevresinde yaşamasa da onu tanımıştır.

 

Katade

Peygamberin Medine şehrinde tanımıştır, onu tanımış ve sohbet etmiştir.

Hiç duyulmamış sahabe isimleri erkek, bilinmeyen Sahabe isimleri

Ebu Lübabe

İslam dininin Medine şehrinde yayılmasındaki en büyük katkıya sahip olan sahabelerin başında gelen Ebu Lübaba, İslam peygamberi ile tanışıp, onu yanında yer almıştır. İslam tarihindeki önemli olayların başında gelen Akabe Biatlarında  yer almıştı.

Ebu Kuhafe

Ebu Bekir’in(r.a)’nın babası olan Kuhafe bir döneme kadar asla İslam dinini seçmemiştir. Hiç duyulmamış sahabe isimleri erkek arasında yer alan Kuhafe Mekke’nin fethiyle birlikte Müslüman olarak bu dünyaya veda etmiştir.

 

Feyruz bin Deylemi

Arap yarımadası dışından gelen az sayıdaki sahabelerdendir. İslam Ortadoğu’da yayılırken İran’dan gelen Feyruz bin Deylemi, Hz. Muhammed’le görüşüp, tanışabilmiştir.

Ebu Dücane

Hiç duyulmamış sahabe isimleri erkek arasında yer alan Ebu Dücane sahabeler arasında en cesur insanlardandı. İslam için her zaman en önde savaşırken aynı zamanda İslam’ın peygamberini de korumak için her şeyi göze almıştır.

Kenzül arş mucizesi yaşayanlar, Kenzül Arş mucizesi yaşayanlar duayı nasıl yaptılar?

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments